آموزش و پرورش بستر رشد استعدادهای آینده‌سازان کشور است

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


استاندار زنجان، با بیان اینکه منشاء تاثیرات مثبتی که از بسترآموزش در جامعه ایجاد شود، به آموزش و پرورش بازمی‌گردد، گفت: استعدادها و توانایی‌های فرزندان و آینده‌سازان این کشور، در بستر فضای آموزش و پرورش رشد می‌کنند.

به گزارش  خبرگزاری فارس از زنجان؛ محسن افشارچی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان، ضمن تبریک فرارسیدن ایام سال‌تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس، آموزش و پرورش را سرمنشاء شکوفایی استعداد دانش‌آموزان عنوان کرد و اظهار داشت: مسئولان و مدیران در راستای شکوفایی استعدادهای دانش آموزان نقش و مسئولیت مهمی دارند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه ایجاد برنامه‌های تقویتی و فراهم‌سازی بستر مناسب آموزشی و پرورشی می‌تواند تاثیر بسزایی در افزایش انگیزه و تلاش دانش‌آموزان داشته باشد، تصریح کرد: درصورتی که مسئولان استان  در این حوزه به خوبی عمل نکنند و استعداد جوانان و نوجوانان سوزانده شود، عواقب آن متوجه ما خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذاری مناسب در این حوزه  قطعا باعث کاهش مشکلات و آسیب‌های اجتماعی کشور، خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان ، در ادامه با تاکید بر لزوم توجه ویژه به تجهیز و بهسازی مدارس در سال‌تحصیلی پیش‌رو، تصریح کرد: با توجه به وقفه ۲ ساله در آموزش حضوری منسجم، امسال شور و شوق زیادی برای سال جدید تحصیلی به خاطر حضوری بودن همه مقاطع تحصیلی حاکم است و از این رو، باید به بهترین شکل از سال جدید تحصیلی  استقبال کنیم.

افشارچی  به برخی اولویت های اقدامات نوسازی و بهسازی برای سال‌تحصیلی آتی اشاره کرد و افزود: فرسودگی آسفالت برخی از مدارس استان از  جمله مشکلات موجود است که  باید نوسازی و بازسازی شود.

وی همچنین تجهیز نمازخانه مدارس و ترویج برگزاری نماز جماعت در مدارس را یکی از مباحث مورد توجه عنوان و تصریح کرد: باید  فضای مناسبی برای برگزاری نماز و ترویج نماز در بین دانش‌آموزان تامین شود.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم نوسازی تجهیزات مدارس استان، اظهار داشت: بازدید از برخی مدارس استان، حاکی از آن بود که برخی تجهیزات از جمله سرویس اینترنتی، سایت کامپیوتر، نیمکت‌ها و سایر لوازم موردنیاز دانش‌آموزان نیازمند بازسازی و تجهیز هستند و باید به صورت خاص  به این بخش نگاه کنیم.

افشارچی با اشاره به لزوم ایجاد سیستم تهویه مناسب در همه مدارس استان گفت: باید زیرساخت‌های مناسب جهت تهویه، ضدعفونی و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی ستاد مقابله با کرونا در مدارس ایجاد شود.

 وی به ضرورت این موضوع با توجه به بازگشت زائران سفر زیارتی اربعین و وجود نسبی ویروس کرونا در جامعه تاکید کرد.

 

دانش‌آموزان زنجانی  مستعد شکوفایی و رشد هستند

این مسئول به لزوم توانمندسازی هدفمند در آموزش و پرورش استان هم اشاره کرد و گفت: دانش‌آموزان زنجانی در ۲ سال اخیر توانستند رتبه‌های بسیار خوبی در آزمون کنکور سراسری کسب کنند که نشان می دهد، دانش‌آموزان ما مستعد شکوفایی و برنامه‌ریزی دقیق برای رشد هستند.

افشارچی، با اشاره به حفظ زیرساخت‌های مجازی و عدم فراموشی آن خاطرنشان کرد: ویروس کرونا با وجود اینکه یک تهدید بود از سوی دیگر اما، فرصتی را برای ایجاد بستر مناسب آموزشی در فضای مجازی فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در استان زنجان  اظهارداشت: مدیران و مربیان می‌توانند در برگزاری کلاس‌‎های مهارتی و فوق برنامه آموزشی، از بستر آموزشی فضای مجازی استفاده کنند.

انتهای پیام/۲۳۰۸


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا