احتمال بارش برف در مناطق کوهستانی استان زنجان وجود دارد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

محمدرضا رحمان‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که بارش برف و وقوع کولاک مقطعی در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان دور از ذهن نیست، گفت: به همین خاطر از هم‌وطنان انتظار داریم حتی‌المقدور از تردد در مسیرهای کوهستانی اجتناب کنند.

وی با یادآوری اینکه در حال حاضر آسمان مناطق مختلف استان ابری گزارش شده است، افزود: طبق پیش‌بینی‌ها و با توجه به ابری بودن آسمان مناطق مختلف استان، از بعد از ظهر امروز بر روند ابرها افزوده شده و همین مسئله بارش باران در اغلب نقاط استان را به همراه وزش باد نسبتاً شدید به همراه خواهد داشت.

این مسؤول با بیان اینکه آب‌گرفتگی معابر، طغیان رودخانه و سیلابی شدن مسیل‌ها به واسطه بارش باران در بعد از ظهر امروز دور از ذهن نخواهد بود، خاطرنشان کرد: انتظار دارم مردم استان با توجه به شرایطی که طی امروز و روزهای آتی حاکم است، در کنار رودخانه و مسیل‌ها تردد نکرده و از حضور در ارتفاعات نیز به دلیل احتمال وقوع رعد و برق خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه شرایط پایدار جوی در استان از روز چهارشنبه هفته جاری حاکم خواهد شد، تصریح کرد: انتظار داریم روزهای پایانی هفته به ویژه چهارشنبه و پنج‌شنبه دمای هوای استان به زیر صفر درجه برسد.

احتمال بارش برف در مناطق کوهستانی استان زنجان وجود دارد

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا