ارتباط اولیا و مدرسه مستحکم‌تر شود

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

مهدی نامجومنش صبح امروز (۳۱ شهریورماه)، در مراسم جشن شکوفه‌ها به مناسبت آغاز سال‌تحصیلی ویژه دانش‌آموزان پایه اول، با اشاره به تلاش‌ شبانه‌روزی مسئولان برای آماده‌سازی مدارس پس از ۲ سال وقفه بیماری کرونا، عنوان کرد: تلاش بسیار زیادی برای آماده‌سازی مدارس پس از دو سال وقفه بیماری کرونا انجام شده است تا فضایی امن و مفید برای شکوفایی دانش‌آموزان فراهم شود و این مسئله قابل تقدیر و تشکر است.

وی با اشاره به لزوم ایجاد ارتباط قوی بین اولیا و مدرسه، افزود: دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی از امسال آماده می‌شوند تا ۱۲ سال تحصیل و آموزش خود را در فضای مدرسه بگذرانند و این موضوع نیازمند توجه و حضور پررنگ والدین است.

نامجومنش با اشاره به تاثیر ارتباط والدین و مدرسه، اظهار کرد: کودکان باید این احساس را داشته باشند که مدرسه جزئی از خانواده آن‌ها است و این ارتباط سبب می‌شود تا دانش‌آموزان با شور و شوق مضاعفی درس بخوانند و به تکالیف خود توجه داشته باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این مراسم ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس و شهدای جنگ تحمیلی، بیان کرد: این مناسبت بسیار متبرک است که آغاز سال‌تحصیلی جدید با توسل به نام ائمه اطهار (ع) شروع می‌شود و امیدواریم در سایه اهل‌بیت (ع) دانش‌آموزان مسیر تحصیل خود را به خوبی آغاز کنند.

علی اسماعیلی با اشاره به آمار ثبت‌نام دانش‌آموزان پایه اول ابتدایی در استان زنجان، افزود: براساس آخرین آمار دریافتی در استان زنجان، ۲۱ هزار و ۸۰۰ نفر در پایه اول ابتدایی ثبت‌نام داشتیم و میزان ثبت‌نام از ۱۰۰ درصد گذشته است و حتی برخی افرادی که طی یک ماه فرجه ثبت‌نام داشتند، در این مدت فرآیند ثبت‌نامی خود را تکمیل کرده‌اند و امیدواریم این دانش‌آموزان عهده‌دار مدیریت کشور زیر پرچم مقدس ایران اسلامی باشند.

وی با اشاره به اعلام نتایج کنکور سراسری، بیان کرد: با توجه به نتایج اعلام شده، در سال‌جاری ۱۵۰ نفر از دانش‌آموزان زنجانی رتبه زیر ۱۰۰۰ کسب کرده‌اند و این مسئله بسیار حائز اهمیت بده و نشان‌دهنده این است دانش‌آموزان ما می‌توانند قله‌های شکوفایی را فتح کرده و زمام امور را به‌دست بگیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به لزوم رعایت تمهیدات بهداشتی در طول سال‌تحصیلی، خاطرنشان کرد: علی‌رغم اینکه موج سهمگین کرونا پشت سر گذاشته شده همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود و همه کلاس‌های درسی به صورت حضوری خواهد بود.

به گزارش ایسنا در این مراسم از خانواده شهید احمدی توسط مسئولان کشوری و استانی تجلیل شد و زنگ شروع سال‌تحصیلی پایه اول ابتدایی به صدا درآمد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا