استاندار زنجان: بازیچه برخی بانک‌ها نیستیم!/غیبت روسای بانک‌ها در جلسات پدیرفتنی نیست

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


استاندار زنجان با انتقاد از عدم حضور روسای بانک‌ها در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان گفت: در صورت عدم افزایش پرداخت تسهیلات به صنایع تا آخر مرداد سال‌جاری با رییس بانک برخورد قانونی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محسن افشارچی امروز در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان با اشاره به آمار وضعیت تسهیلات پرداختی از محل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در استان، اظهار کرد: متاسفانه بانک‌های عامل استان در این مورد آن گونه که باید و شاید همکاری نمی‌کنند.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تا پایان تیر امسال انتظار می‌رفت بانک‌های عامل در روند پرداخت تسهیلات بانکی شتاب بیشتری داشته باشند، افزود: در این جلسه فقط یک رئیس بانک حضور دارد به همین خاطر و با توجه به اهمیت حضور مسؤولان در جلسات، جلسه منحل اعلام می‌شود، چرا که ما بازیچه دست برخی بانک‌ها نیستیم.

وی با بیان اینکه از این بعد در جلسات  اشتغال و سرمایه‌گذاری معاونان بانک‌ها نباید حضور داشته باشند، ادامه داد: در جلسات بعدی کار گروه نیز از حضور معاون بانک ممانعت به عمل می‌آید و این در حالی است که استان به اعطای تسهیلات یک هزار میلیارد تومانی به صنایع دلخوش کرده و از طرفی باید توجه داشت که تبصره ۱۸ را دولت کارسازی می‌کند.

افشارچی با تاکید بر همکاری بانک ها برای پیشبرد برنامه‌های استان، خاطرنشان‌کرد: تا آخر مرداد این درصد پرداختی‌ها باید از ۵۵ درصد به ۸۵ درصد برسد و در غیر اینصورت با رییس بانک برخورد می‌کنم و در این خصوص همه ابزارها را نیز به کار خواهم گرفت.

گفتنی است، کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان زنجان حدود ۲۰ دقیقه پس از آغاز جلسه با اعتراض استاندار نیمه کاره خاتمه یافت!

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا