اعتبارات تملک دارایی استان زنجان ۳۳ درصد رشد یافت

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

رامین میرزایی روز پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه، منابع این میزان اعتبارات تملک دارایی استان را، اعتبارات استانی با ۴۵۰ میلیارد تومان، نفت یک ۱۱۷ میلیارد تومان، نفت دو، ۵۹۶.۵ میلیارد تومان ذکر کرد و افزود: امسال به طور استثنا می توانیم ۵۰ درصد اعتبارات مصوب نفت را در شهرستانهای غیرمحروم نیز صرف کنیم.

وی توازن استانی این اعتبارات را ۱۹۸ میلیارد تومان سهم استانی و ۱۹۸ میلیاد تومن در سطح ملی بیان کرد و اظهار داشت: اعتبارات ملی نیز با نظر استان هزینه خواهد شد و از محل سایر استانی نیز طبق قانون، ۷۵ میلیارد تومان به استان اختصاص می یابد.

میرزایی بودجه هزینه ای مصوب اول سال گذشته این استان را نیز ۴۲۶ میلیارد تومان ذکر و تصریح کرد: این میزان اعتبار نیز با ۲۶.۵ درصد افزایش، اول سال جاری به ۵۳۹ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی یادآورشد: در تقسیم بندی های بودجه، حقوق کلیه پرسنل تابع نظام بودجه استانی دستگاهها اعم از رسمی، پیمانی، شرکتی، قراردادی، سربازها و سایر موارد تا آخر سال کاملا تامین شده است و با حساسیت و دستور استاندار نسبت به پرداختهای رفاهی و اضافه کار در سطح دستگاهها، امسال این عدد را تا ۴۰ درصد در موافقت نامه ها افزایش دادیم، سایر نیازها نیز در حدی که اعتبار اجازه می داد تامین شده و استخدام جدیدی نیز اگر دستگاهها داشته باشند تامین اعتبار شده است و جای نگرانی نیست.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان زنجان درآمدهای پیش بینی شده برای استان را ۶ هزار میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ ذکر کرد و گفت: همه دستگاههای اجرایی باید در جهت تحقق آن تلاش کنند.

وی یکی از موارد اعمال شده در بودجه امسال را تخصیص بودجه به بحث دانش بنیان عنوان کرد و افزود: امسال موظف شده ایم ۱۰ درصد از اعتبارات عمرانی استان را معادل ۴۵ میلیارد تومان برای پارکهای علم و فناوری اختصاص دهیم که از سوی دستگاههایی که در این زمینه همکاری دارند به صورت کمک های فنی اعتباری به متقاضیان اعطا می‌شود.

میرزایی اظهار داشت: از اعتبارات پیش بینی شده برای پارکهای علم و فناوری، ۱۵ میلیارد تومان برای بخش کشاورزی، ۱۵ میلیارد تومن برای بخش صنعت، ۱۰ میلیارد تومان برای بخش بازرگانی و پنج میلیارد تومان برای دانش بنیان‌ها، نرم افزارها و مسایل فنی و حرفه ای درنظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: رویکرد استان در توزیع اعتبارات عمرانی به تفکیک فصل و شهرستان، از مسایل ابلاغی از مرکز، دستورالعمل ها همچنین نقطه نظرات استاندار زنجان الهام گرفته شده است.

میرزایی، اولویت اول توزیع بودجه عمرانی را تعهدات سفر رییس جمهور به زنجان، دوم پروژه های نیمه تمام و سوم عمل به بسته برنامه محور تهیه شده در استان عنوان کرد.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی هشت درصدی به استان ابلاغ شده است که ۴.۵ درصد آن از محل سرمایه گذاری و ۳.۵ درصد از محل رشد بهره وری خواهد بود، گفت: پس از این ابلاغ بلافاصله رشد استان را محاسبه و یک بسته اقدامات برای سال جاری در استان تهیه کردیم که کتاب راهنمای ما در مسیر تولید و اقتصاد در استان است.

میرزایی گفت: ۳۷ قسمت در این بسته پیش بینی شده است که با تاکید استاندار در این برنامه ها از پروژه محوری گذر و به سوی برنامه محوری حرکت کردیم و ۲۳ درصد از اعتبارات عمرانی استان را در قالب آن بسته عملیاتی خواهیم کرد که با تلاش استاندار و مسوولان دستگاههای استانی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی منابع دیگری به استان تزریق خواهد شد تا ۳۷ بخش برنامه عملی شود.

اعتبارات تملک دارایی استان زنجان ۳۳ درصد رشد یافت

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا