ایرانی آباد تلاش دانش‌آموزان را می طلبد

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،حجت‌الاسلام علی خاتمی در مراسم متمرکز استانی جشن عاطفه‌ها که در آموزشگاه شاهد ریحانه زنجان برگزار شد اظهار داشت:امروز روز نشاط و آغازی برای شروعی دوباره است تا آینده‌سازان این مرزوبوم با کسب عمل شرایط را برای داشتن ایرانی آبادتر فراهم کنند.

وی با بیان اینکه برای داشتن ایرانی آباد دانش‌آموزان باید تلاش کنند، تصریح کرد: مدارس بهترین فضا برای یادگیری مطالبی است که آینده را می‌سازد، مدرسه محل مبارزه با جهل است.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه دین اسلام برای مبارزه با جهل آمده است که بشریت را از جهل و نادانی نجات دهد، تصریح کرد: تنها موجودی که استعداد و قابلیت علم آموزی را دارد انسان است.

حجت‌الاسلام خاتمی با اشاره به اینکه علم باعث می‌شود انسان از جهل بیرون بیاید، افزود: اگر کسی بگویید ماموریت پیغمبران تربیت انسان، مبارزه با جهل و علم آموزی است درست گفته است. 

امام جمعه زنجان کار نیکو را به مصداق معامله با خداوند عنوان و خاطر نشان کرد: مواسات و همدلی از ویژگی‌های مومنان است و قطعا جامعه با همدلی به آرامش و امنیت می‌رسد به همین خاطر نباید از آن غافل شد.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه خداوند، افراد خیر را برگزیده است که حوائج نیازمندان را برآورده کنند، تصریح کرد: وقتی کسی به محرومان کمک‌ می‌کند، خداوند عمرش را زیاد می کند.

وی در ادامه به موضوع علم‌آموزی تاکید کرد و گفت: نخستین معلم عالم خداوند و نخستین دانش آموز پیامبر اکرم (ص) هستند.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:در مرحله دوم جشن عاطفه ها مدارس و آموزشگاه های سطح استان میزبان این جشن عاطفه ها هستند و زنگ عاطفه ها در یک هزار و ۸۹۰ آموزشگاه نواخته می شود.

صالحی تصریح کرد:حمایت های تحصیلی و جمع آوری کمک برای دانش آموزان در قالب پویش “شور عاطفه ها” از ۱۵ مرداد ماه جاری آغاز شد و تا ۱۵ مهر ماه ادامه دارد و نیکوکاران با مشارکت در این پویش به دانش آموزان نیازمند کمک می کنند.

وی افزود: از ابتدای برگزاری این جشن تاکنون ۵۵۰۰ بسته تحصیلی بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شده است.

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: فاونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا