ایلان ماسک علیه گوسفندان! | زباله‌های فضایی، خشکی‌ها را هم تهدید می‌کند

به نظر می‌رسد تکه عظیمی از زباله‌های فضایی از آسمان سقوط کرده و در مزرعه گوسفند در استرالیا فرود آمده است.

به گزارش راهنمای جامع زنجان و به نقل از نیوزویک، ABC استرالیا گزارش داد که در روز نهم ژوئیه، مردم محلی در سراسر کوه‌های برفی در جنوب «نیو ساوت ولز» صدای انفجاری را شنیدند.

اغلب زمانی که موشک پرتاب می‌شود، بخش‌هایی از آن از محموله اصلی جدا شده و دوباره به زمین سقوط می‌کند. بیشتر این قطعات هنگام برخورد با جو می‌سوزند. قطعات بزرگ‌تری که از جو عبور می‌کنند در اقیانوس فرود می‌آیند که دو سوم سطح زمین را تشکیل می‌دهد. اما در مواردی، آنها می‌توانند به زمین برخورد کنند.

میک ماینرز که یک دامدار است در ۲۵ ژوئیه در مزرعه خود، در جنوب جیندابین، با یک شی عجیب ذغالی‌شده روبرو شد. ماینرز به ABC استرالیا گفت: «نمی‌دانستم چیست.»

او تنها نبود. همسایه‌اش، جوک والاس نیز چند زباله عجیب در منطقه پیدا کرد.

والاس به ABC گفت: «صدای انفجار را نشنیدم، اما دخترانم گفتند صدای بسیار بلندی بود. فکر می‌کنم این یک نگرانی است. اگر در خانه شما فرود بیاید، جهنمی برپا می‌شود.»

ایلان ماسک علیه گوسفندان! | زباله‌های فضایی، خشکی‌ها را هم تهدید می‌کند

براد تاکر، اخترفیزیکدان کالج علوم دانشگاه ملی استرالیا، گفت که این زباله‌ها احتمالا از بخش تنه فضاپیمای دراگون اسپیس‌ایکس (متعلق به ایلان ماسک) است. این فضاپیما در سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب شد و ممکن است این زباله‌ها هنگام ورود مجدد به جو زمین سقوط کرده باشند.

بیشتر بخوانید:

  • عواقب یک فرود کنترل‌ نشده دیگر | بقایای موشک چینی کجا سقوط می‌کند؟

تاکر به ABC گفت که امکان دارد، این بزرگ‌ترین قطعه زباله فضایی باشد که در استرالیا برای چندین دهه سقوط کرده است.

او با اشاره به این موضوع گفت: «در عکس‌های مربوط به این زباله‌ها به وضوح ذغال شدن‌شان  را می‌توانید مشاهده کنید. دیدن آن بسیار نادر است، زیرا آنها معمولا در خشکی فرود نمی‌آیند، بلکه در اقیانوس سقوط می‌کنند.»

راهنمای جامع استان زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا