بارش برف و کولاک مقطعی در محورهای مواصلاتی استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع زنجان به نقل از تسنیم، روز یکشنبه همین هفته بود که هواشناسی استان زنجان در اطلاعیه‌ای هشدار سطح نارنجی را صادر کرد‌. در این اطلاعیه هشدار داده شده بود که محورهای مواصلاتی استان طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه برفی و بارانی خواهد شد. حتی هشدار بخبندان صبحگاهی هم پیش‌بینی شده بود.

در همین راستا پیش از ظهر دیردز طبق اعلام هواشناسی، بارش باران و برف در مناطق مختلف استان آغاز شد و تا پایان روز گذشته ادامه داشت. پلیس راه هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شهروندان از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و حتما در صورت لزوم سفر تجهیزات زمستانی همراه داشته باشند.

روز گذشته اکثر محورهای مواصلاتی استان زنجان بارانی و برفی بود و امروز هم از ساعات ابتدایی امروز این بارش‌ها آغاز شده است.

مرکز مدیریت راه‌های استان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: با توجه به هشدارهای صادر شده و بارش برف و کولاک مقطعی در محورهای زنجان – بیجار، زنجان – دندی – تخت سلیمان، نیک‌پی – ماهنشان توصیه می‌شود از سفرهای غیرضروری پرهیز شود. مشکلی در عبور و مرور وسایل نقلیه به ویژه در جاده‌ها وجود ندارد و تردد به صورت عادی و روان در جریان است.

در ادامه اطلاعیه آمده است: از مسافران درخواست می‌شود زنجیر چرخ به همراه داشته و ضمن کسب آخرین اطلاعات وضعیت راه‌ها از سامانه‌های اطلاع‌رسانی ۱۴۱، هنگام تردد احتیاط لازم را داشته و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

به گزارش تسنیم، مجموع بارش ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان تا ساعت ۱۸:۳۰ روز دوشنبه ۱۴۰۲/۰۸/۲۹ بر حسب میلی‌متر به این شرح است:

بارش در شهرهای خرمدره ۱۵ ، قیدار ۱۵ ، صایین قلعه ۱۳.۸ ، ابهر ۱۲.۴ ، گرماب ۹.۲ ، سلطانیه ۹.۱ ، خیرآباد ۷.۹ ، زرین رود ۷.۸ ، فیله خاصه ۷ ، فرودگاه زنجان ۶.۶ ، سجاس ۶.۱ ، دندی ۵.۶ ، ماه نشان ۵.۳ ، زنجان ۴.۳ ، پری ۳.۴ ، کشاورزی دانشگاه زنجان ۱.۸ ، آببر ۱.۳ ، گیلوان ۱.۲ ، نیک پی ۰.۸ میلی‌متر بوده است.

انتهای پیام/

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا