تسهیلات قطره چکانی برای آبیاری تحت فشار در زنجان

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

حسین طاهری در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در صورت تخصیص کامل اعتبار مصوب سفر رییس‌جمهور به استان، عملیات اجرای سامانه‌های نوین آبیاری در ۲۵۰۰ هکتار از اراضی انجام می‌شود. افزود: ۱۵۰۰ هکتار پروژه در دست داریم که از این تعداد عملیات اجرایی برخی پایان رسیده و تعدادی دیگر در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال عملیات اجرایی این تعداد نیز به پایان برسد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات در پایان سال گذشته، اذعان کرد: اوایل امسال شاهد جهش قیمت بودیم که همین مسئله باعث شد سهم آورده بهره‌برداران مقداری افزایش یابد.

این مسئول با اشاره به اینکه هنوز ۵۰ درصد اعتبار مصوب جهت ارائه تسهیلات به متقاضیان آبیاری تحت فشار تخصیص داده‌ نشده است،ادامه داد: این افزایش قیمت را حداقل در تخصیص اعتبارات جدید لحاظ خواهیم کرد. 

مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با بیان اینکه اعتبارات تخصیصی براساس یک دستورالعمل و موافقت‌نامه ابلاغی است که متاسفانه امکان جبران برای کشاورزان نیست و متقاضیان با سهم آورده خود بخشی از پروژه را تامین می‌کنند، خاطرنشان کرد: پیگیر اعتبارات جدید هستیم تا سهم کمک بلاعوض افزایش یابد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا