توسعه کشت نشائی پیاز اولویت کار سازمان جهادکشاورزی استان زنجان است

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان؛ سعید ناصر‌وفایی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه برداشت پیاز در استان زنجان به اتمام رسیده است، اظهار داشت: سطح زیر کشت محصول پیاز استان در سال جاری بالغ بر ۲۶۸۰ هکتار و تولید ۱۴۰ هزار تن بود که از این میزان حدود ۱۱ هزار تن تولید تابستانه شهرستان طارم و مابقی تولید پاییزه سایر شهرستان‌های استان می‌باشد که روانه بازار شده است.

وی متوسط عملکرد محصول پیاز را در شهرستان طارم به دلیل شرایط خاص آب و هوایی حدود ۳۸ تن در هکتار و سایر شهرستان‌ها ۵۲ تن در هکتار اعلام کرد و افزود: تقریبا تمام سطوح کشت شده پیاز با سیستم نواری قطره‌ای( تیپ) که دارای بیشترین ضریب بهره‌وری می‌باشد آبیاری می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: پیازکاران زنجان جزء حرفه‌ای‌ترین پیازکاران کشور بوده و از ارقام زرگان، فلات، سوئیت -اسپانیش، زرجان و همچنین مقدار محدودی پیاز قرمز آذر شهرو.. در کشت‌های خود استفاده می‌کنند. که محصولات تولیدی علاوه بر مصرف داخلی به سایر استان‌ها و حتی خارج از کشور نیز صادر می‌شود.

وی همچنین توسعه کشت نشایی پیاز را جزء برنامه‌های اولویت‌دار سازمان جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: سطح کشت نشایی پیاز در سال جاری در حدود ۳۰۰ هکتار بود که با توجه به مزایای بسیار زیاد کشت نشایی به کشاورزان توصیه می‌شود که حتما بخشی از سطوح کشت را در سال زراعی بعد بصورت نشائی انجام دهند تا در کنار کشت رایج خود عملکرد کشت نشائی را هم مقایسه کنند. 

وی ادامه داد: در کشت نشائی هم در میزان آب مصرفی و هم میزان بذر و میزان سم و کود مصرفی صرفه جویی می‌شود. 

ناصر‌وفایی تصریح کرد: طبق برنامه الگوی کشت ابلاغی سطح کشت پیاز در سال زراعی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ به میزان ۲۶۶۷ هکتار با پیش‌بینی تولید ۱۳۵ هزار تن خواهد بود.

انتهای پیام/

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : موج رسا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا