تولید زیتون در شهرستان طارم امسال رشد چهار برابری دارد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

به گزارش خبرنگار مهر، روح الله حسنی بعد از ظهر پنج شنبه در آئین افتتاح جشنواره زیتون در شهرستان طارم گفت: شناساندن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان طارم درحوزه کشاورزی، معرفی زیتون طارم، شکرگزاری باغداران، معرفی تولید با کیفیت زیتون درکشور، حمایت از جایگاه بخش کشاورزی به ویژه باغداران از عمده اهداف این جشنواره است.

وی افزود: طی سالهای گذشته، استان زنجان همواره مقام نخست تولید زیتون در کشور را به خود اختصاص داده است و شهرستان طارم در این استان با داشتن ۲۱ هزار هکتار باغات زیتون و تولید ۱۰۰ هزار تن محصول زیتون، همچنان طلایه دار و رکورد دار تولید زیتون کشور است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه در سال جاری، میزان تولید زیتون چهار برابر متوسط سالهای گذشته می باشد، برای جلوگیری از افت قیمت این محصول، خرید حمایتی زیتون در شهرستان طارم آغاز شده‌است.

حسنی افزود: سومین جشنواره ملی شکرگزاری زیتون و ششمین جشنواره استانی این محصول در طارم آغاز به کار کرد و از سوم آذر به مدت ۲ روز پذیرای بازدیدکنندگان است.

وی با بیان اینکه جشنواره ملی شکرگزاری زیتون در ۴۰ غرفه برپا شده است، ادامه داد: در این جشنواره علاوه بر ارایه محصولات زیتون دستگاه‌های فرآوری زیتون، فرآیند روغن‌کشی، صنایع‌دستی شهرستان، نان‌های محلی و لباس محلی برای بازدیدکنندگان به معرض نمایش گذاشته شده است.

تولید زیتون در شهرستان طارم امسال رشد چهار برابری دارد

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا