جشنواره پانتومیم زنجان بین‌المللی شد

 به گزارش راهنمای جامع زنجان به نقل از تسنیم، ساسان قجر دبیر دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم در نشست خبری امروز با اصحاب رسانه اظهار داشت: دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم و نخستین جشنواره منطقه‌ای هنرهای آئینی و سنتی آذری زبانان قرار است از ۱۷ تا ۲۰ مهرماه سال جاری برگزار شود.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جشنواره پانتومیم در سال گذشته بسیار ضعیف برگزار شد گفت: سال گذشته نخستین جشنواره را با هزینه ۱۵۰ میلیون تومان برگزار کردیم که واقعاً خنده‌دار است. خوشبختانه امسال با تلاش‌های فراوان توانستیم مجوز بین‌المللی این جشنواره را کسب کنیم و چند کشور خارجی هم برای این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند.

دبیر دومین جشنواره بین‌المللی پانتومیم با بیان اینکه برای این جشنواره ۴۶ اثر از حدود ۱۵ استان ارسال شد، خاطرنشان کرد: نهایتاً حدود ۲۰ اثر برای این جشنواره انتخاب شد. همین طور حضور تیم‌هایی از کشورهای ژاپن، تونس، پاکستان و ایتالیا در این جشنواره قطعی شده که حضور ترکیه هم ممکن است انجام شود.

وی با بیان اینکه خانه پانتومیم ایران هم در همین شهرمان تأسیس شده و این افتخار بزرگی برای جامعه هنری استان محسوب می‌شود، مطرح کرد: کشورمان هم دو کرسی در پانتومیم جهانی دارد.

قجر با تأکید بر اینکه جشنواره پانتومیم یکی از تخصصی‌ترین جشنواره‌های کشور محسوب می‌شود، عنوان کرد: بیشتر از اینکه کسب مقام در این جشنواره مهم باشد، کسب تجربه و تعامل و ارتباط گروه‌ها با گروه‌های خارجی و بالعکس بسیار حائز اهمیت است.  توسعه این هنر قدیمی و کهن نخستین هدف ما از برگزاری این جشنواره است.

وی با تأکید بر اینکه پانتومیم زبان بین‌المللی هنرهای نمایشی است ، افزود: پانتومیم از بهترین روش‌ها برای انتقال مفاهیم و پیام‌ها محسوب می شود. اختتامیه این جشنواره قرار است ۲۰ مهرماه در سالن همایش روزبه بیمارستان آیت‌الله موسوی (ره) برگزار شود.

به گزارش تسنیم، این جشنواره با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و چند ارگان دیگر جهت کمک مالی و اسپانسر از ۱۷ تا ۲۰ مهرماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا