خط ویژه| سانسور حاج قاسم در رسانه سعودی و روزنامه‌های اصلاح‌طلب/ مطالبه مشترک اصلاح‌طلبان و جریان معاند؛ آشوبگران را آزاد کنید!


به نظر شما این قبیل هم‌صدایی‌ها و فصل مشترک‌ها و مخرج مشترک‌های برخی رسانه‌های داخلی با دشمنان ملت ایران، اتفاقی است؟! چرا عده‌ای حتی از عکس حاج قاسم هم وحشت دارند؟!

گروه ویژه فارس: خط ویژه، رصدی است روزانه از لابه‌لای روزنامه‌های داخلی و عملیات رسانه‌ای پایگاه‌های خبری رسانه‌های ضدانقلاب، در این رصد  برآنیم که بتوانیم خطوط مشترک میان بعضی از رسانه‌های داخلی و ضدانقلاب را بررسی و تحلیل کنیم.

*******

سانسور حاج قاسم در رسانه سعودی و روزنامه‌های اصلاح‌طلب

سخنرانی روز گذشته رئیس‌جمهور کشورمان در صحن مجمع عمومی سازمان ملل یک تفاوت ویژه با سخنرانی‌های گذشته روسای جمهور ایران داشت. آقای رئیسی دیروز هم‌زمان با سخنرانی، تصویر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را بر روی دستان خود بلند کرد و این اقدام مبتکرانه و تحسین‌برانگیز بازخورد وسیعی در رسانه‌های جهان داشت.

 

آیت‌الله رئیسی در بخشی از سخنرانی خود تأکید کرد: «قهرمان جنگ علیه تروریسم و نابودکننده داعش کسی جز سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نبود که در راه آزادی ملت‌های منطقه به شهادت رسید و رئیس‌جمهور سابق آمریکا سند این جنایت را به اسم خود زد.»

 

وی در ادامه گفت: «رسیدگی عادلانه به جنایتی که رئیس‌جمهور سابق آمریکا به آن اعتراف کرده خدمت به انسانیت است تا ازاین‌پس ظلم زبون گردد و عدالت، سربلند باشد. ما اجرای عدالت و محاکمه آمر و مباشر شهادت سپهبد قاسم سلیمانی را از طریق یک دادگاه عادلانه تا حصول نتیجه قطعی دنبال خواهیم کرد.»

و اما همان‌طور که قابل پیش‌بینی بود، رسانه‌های معاند و پادوهای رسانه‌ای دشمنان ملت ایران از جمله اینترنشنال سعودی با سانسور این اقدام رئیس‌جمهور، از نمایش تصویر حاج قاسم امتناع کردند.

 

نکته تأمل‌برانگیز اینجاست که برخی روزنامه‌های به‌ظاهر اصلاح‌طلب در داخل کشور دقیقاً همان واکنشی را نشان دادند که رسانه سعودی-انگلیسی-اسرائیلی نشان داد. بر همین اساس روزنامه‌های شرق، جمهوری اسلامی، آرمان ملی، آفتاب یزد، دنیای اقتصاد، آرمان امروز، هفت صبح و…در صفحه اول از انتشار تصویر حاج قاسم در دستان رئیس‌جمهور امتناع کردند.

به نظر شما این قبیل هم‌صدایی‌ها و فصل مشترک‌ها و مخرج مشترک‌های برخی رسانه‌های داخلی با دشمنان ملت ایران، اتفاقی است؟! چرا عده‌ای حتی از عکس حاج قاسم هم وحشت دارند؟

 

خوشحالیم که در دولت رئیسی شاهد آشوب‌های خیابانی هستیم!

جریان تندرو اصلاح‌طلب تاکنون بارها ثابت کرده که آلوده به رفتار دیکتاتور مآبانه است. این جریان سیاسی چه در انتخابات پیروز شود و چه شکست بخورد، آدرس خیابان و آتش زدن بانک و آمبولانس و کانکس نیروی انتظامی و تخریب اموال عمومی و تخریب خودرو و مغازه مردم را می‌دهد.

معمولاً وقتی اوباش و آشوبگران به خیابان‌ها ریخته و آسایش مردم را سلب می‌کنند، آب از دهان رسانه‌های سعودی-انگلیسی-اسرائیلی و پادوهای رسانه‌ای آمریکا آویزان می‌شود؛ اما نکته تأمل‌برانگیز و البته تأسف‌برانگیز اینجاست که برخی رسانه‌های داخلی نیز که به‌ظاهر خود را اصلاح‌طلب می‌نامند از آشوب و التهاب و سلب شدن آسایش مردم اظهار خوشحالی می‌کنند.

در همین رابطه روزنامه اعتماد در مطلبی با عنوان «بازیابی سرمایه اجتماعی زنان» نوشت: «کسی فکرش را نمی‌کرد که یک سال پس از تشکیل ساختار یکدست سیاسی و تاخت‌وتاز طیف‌های رادیکال اصولگرا در ساختار مدیریتی کشور و سرمستی آن‌ها از برداشتن تمام موانع سیاسی پیش رو که باعث شکل‌گیری گزاره‌هایی چون افزایش نظارت‌های گشت ارشاد، آزادسازی قیمت‌ها، رکورد زنی تورم و… مردم وارد صحنه شوند و مطالبات خود را به شیوه‌ای جدید دنبال کنند.»

 

در ادامه، «محمدصادق جوادی حصار» از بازداشت‌شدگان فتنه ۸۸ در مصاحبه با این روزنامه گفت: «متأسفانه توهم قدرت برآمده از ایجاد یک ساختار قدرت باعث شد تا برخی جریانات متوهم احساس کنند سکه قدرت به نام آن‌ها ضرب شده و می‌توانند از هر مانعی عبور کنند. غافل از اینکه این ساختار یکدستی که به‌صورت مصنوعی ایجادشده بود، طرف مقابل و جامعه مدنی را نیز به یک هماهنگی و هم‌افزایی یکدست رساند؛ یعنی همه افراد و جریاناتی که رانده‌شده بودند در مخالفت با این ساختار یکدست همسو شدند.»

 

مطالبه مشترک اصلاح‌طلبان و جریان معاند؛ آشوبگران را آزاد کنید!

این روزها رسانه‌های جریان معاند و ضدانقلاب در خارج از کشور به بهانه فوت مهسا امینی، ۲ دستور کار را به‌صورت ویژه پی گرفته‌اند. یکی نفرت پراکنی علیه نیروهای انتظامی و نظامی و حافظان نظم و امنیت در کشور است و دیگری ایجاد دوقطبی میان مردم و تقلا برای درگیری‌های دوطرفه و خشن در وسط خیابان.

بر همین اساس اقدام شنیع اراذل‌واوباش در آتش زدن یک مأمور نیروی انتظامی و همچنین تعرض وحشیانه به یک بانوی محجبه در همین پازل قابل‌تعریف است.

 

و اما دستور کار سوم جریان رسانه‌ای دشمن، بزک و تطهیر اوباش و اغتشاشگران و ایجاد حاشیه امن برای آنان است. بر همین اساس با تمرکز بر لزوم آزادی آشوبگرانی که بازداشت‌شده‌اند، این پیام به دیگر اوباش داده می‌شود که خیالتان راحت، حتی اگر بازداشت هم شدید ما به گونه‌ای فضاسازی می‌کنیم که در اسرع وقت آزاد شده و مسئله‌ای برای شما ایجاد نشود.

حساب دشمن مشخص است اما متأسفانه برخی رسانه‌ها در داخل، موبه‌مو این دستور کار و عملیات روانی دشمن را پیاده کرده و برای اجرای آن از یکدیگر سبقت می‌گیرند.

 

 

در همین رابطه روزنامه شرق در مطلبی نوشت: «مرگ مهسا امینی دختر جوانی که به وزرا برده شد اما درنهایت بدن بی‌جانش تحویل خانواده‌اش شد، سبب واکنش‌ها و انتقادات بسیاری به عملکرد گشت ارشاد و البته نحوه رسیدگی به پرونده موارد این‌چنینی شده است. در سه شب گذشته تعدادی از شهرهای کشور درگیر اعتراضات مردمی به مرگ این دختر جوان بودند و تعدادی هم بازداشت‌شده‌اند. در رابطه با تعداد بازداشتی‌ها و سرنوشت آن‌ها اطلاعات دقیقی در دست نیست اما نمایندگان وعده پیگیری وضعیت بازداشتی‌ها را داده‌اند.»

پایان پیام/.


راهنمای جامع استان زنجان
منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا