دستور استاندار زنجان برای رفع مشکلات ضمانت روستاییان برای دریافت وام مسکن

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان امروز در کارگروه بسیج سازندگی سپاه، با اشاره به اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه سازندگی در روستاها نیز ورود کرده است، اظهار داشت: سپاه با بروکراسی کمتر و ساده‌تر، کمک‌های شایانی در حوزه سازندگی دارد و امیدواریم به تلاش‌های موثر خود در این حوزه نیز همچنان با قوت و اقتدار ادامه دهد.

وی با اشاره به وقایع اخیر و دشمنی هایی که با سپاه انجام شده و می شود گفت: از سپاه به عنوان پاسدار اقتدار ایران اسلامی نام برده شده است اما به اعتقاد من، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها پاسدار اقتدار نظام جمهوری اسلامی است، بلکه سازنده  آن اقتدار هم است.
 
وی با اشاره به اینکه بخشی از اقتدار سپاه در نظام جمهوری اسلامی، در جبهه دفاعی اتفاق افتاده است اظهار کرد: با سازو کاری که رخ داده آنچه که در حوزه دفاعی شاهد آن هستیم این است که دو ابر قدرت جهانی در حال التماس به ایران هستند و یکی از آنها تجهیزات می‌خواهد  و  دیگری اصرار دارد که ایران وارد این حوزه نشود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه این مهم نشانگر این است که علاوه بر پاسداری از اقتدار کشور، اقتدار لازم در حوزه زیرساخت دفاعی کشور نیز ساخته شده است تصریح کرد: این همان چیزی است که ما تحت عنوان استقلال از آن یاد می کنیم و انقلاب اسلامی هم بر پایه آن شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه در عمل شاهد هستیم که سپاه، اقتدار سازی را مقدم بر پاسداری از اقتدار مدنظر قرار دارد گفت: اقدامات سپاه در هر ۲ بخش قابل تقدیر و احترام است.

گفتنی است؛ حل مسائل معارض در حوزه آب و برق، در روستاها از طریق ریش سفیدی و معتمدین روستاها از جمله مصوبات این بخش بود.

عدم دسترسی به تسهیلات بانکی اختصاص یافته به بخش مسکن روستایی اقشار محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام(ره)، به دلیل عدم  آزاد سازی منابع بانکی، مشکلی بود که سردار طهماسبی جانشین سپاه استان زنجان ضمن انتقاد به آن، خواست در این خصوص اقدام عاجل و صریح بعمل آید.

دستور صریح و اکید استاندار زنجان، مبنی بر رفع مشکل ضمانت زنجیره ای به منظور آزادسازی منابع بانکی برای تسریع در روند اجرای طرح مسکن روستایی محرومان، از جمله مصوبات بسیار مهم این کارگروه بود که فرصت یک هفته‌ای برای آن از سوی افشارچی تعیین شد.

 بررسی مشکلات، وضعیت و میزان پیشرفت طرح‌های آب‌رسانی و برق‌رسانی به روستاها از جمله دستور کار مهم این جلسه بود که مسئولان ذیربط به ارائه گزارش پیرامونی پرداختند.

استانداری زنجان ,

به گزارش تسنیم، پیش از این جلسه ستاد راهیان نور استان زنجان نیز با ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان برگزار شد.سردار ابوالفضل طهماسبی در حاشیه این جلسه به خبرنگار تسنیم گفت: مقرر شد راهیان نور امسال از ۲۰ بهمن ماه تا سوم فروردین ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

وی افزود:این اردوها با حضور اقشار مختلف مردم برگزار خواهد شد. طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است ۵ هزار نفر (در قالب ۱۰۰ کاروان) به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام خواهند شد.

انتهای پیام/ن

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا