رشد ۵۰ درصدی کتابخانه های سیار طی ۲ سال اخیر دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی میرزایی ظهر یکشنبه در مراسم بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی که در سالن غدیر کتابخانه آیت الله خامنه ای قم برگزار شد اظهار داشت: ۷ هزار و ۵۰۰ نفر در عرصه کتاب و کتابخوانی در سراسر کشور فعالیت دارند.

مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور بیان داشت: ۳ هزار و ۷۰۰ کتابخانه فعال در سراسر کشور وجود دارد که زمینه ساز فرهنگ کتابخوانی در جامعه هستند.

میرزایی عنوان داشت: یکی از موضوعاتی که دولت سیزدهم به آن توجه دارد، رعایت موضوع عدالت فرهنگی در عرصه‌ها و بخش‌های مختلف است.

مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور ابراز داشت: طی دو سال اخیر کتابخانه های سیار در کشور رشد ۵۰ درصدی داشتند که تلاش می‌شود تا پایان سال این آمار به دو برابر افزایش یابد.

میرزایی گفت: ۱۲ میلیون نفر در کتابخانه های عمومی کشور عضو هستند که از این تعداد ۲ میلیون نفر عضو فعال هستند که رشد ۲۵۰ برابری را شاهد بودیم.

مدیر کل امور استان‌های نهادکتابخانه های عمومی کشور عنوان داشت: طی دو سال اخیر ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نسخه کتاب به منابع موجود در کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور اضافه شده و هم اکنون تعداد کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های عمومی کشور به ۵۰ میلیون نسخه رسیده است.

میرزایی با بیان اینکه کتابخانه‌ها به زمینه‌های مختلف فرهنگی می‌پردازند افزود: هم اکنون بیش از ۶۰ خدمت فرهنگی از سوی کتابخانه ها به مراجعان ارائه می‌شود.

وی بیان داشت به منظور تشویق و ترغیب کودکان و نوجوانان به امر کتابخوانی کتابخانه عمومی هدهد سفید به عنوان اولین کتابخانه ویژه کودکان راه‌اندازی شده است.

رشد ۵۰ درصدی کتابخانه‌‎های سیار طی ۲ سال اخیر دولت سیزدهم

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا