زنجان در بخش صادرات عملکرد مطلوبی داشته است

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


استاندار زنجان به موفقیت استان در بخش صادرات در سه ماه نخست سال اشاره کرد و گفت: توجه به نقش صادرات اهمیت خاصی در اقتصاد کلان و استان محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، محسن افشارچی در جلسه کارگروه صادرات با تاکید بر لزوم برگزاری جلسات کارگروه صادرات در فاصله زمانی کمتر اظهار کرد: فاصله زمانی جلسات این کارگروه هر دو ماه یکبار باشد تا عملکرد دستگاه‌های مربوطه بررسی و مشکلات مربوطه پیگیری شود.

استاندار زنجان به موفقیت استان در بخش صادرات در سه ماه نخست سال اشاره و تصریح کرد: توجه به نقش صادرات اهمیت خاصی در اقتصاد کلان و استان محسوب می‌شود.

وی با مطلوب دانستن حجم درآمد استان از محل صادرات افزود: حل مشکلات موجود در این حوزه به ارتقای وضعیت فعلی کمک خواهد کرد.

افشارچی به ریاست نماینده مردم زنجان و طارم در کمیسیون صنعت، معدن و تجارت مجلس اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود تا از این ظرفیت برای پیگیری و پیشبرد امور استفاده بهینه شود.

استاندار زنجان به مزیت‌های مربوط به تحلیل و ارزیابی عملکردها اشاره و تصریح کرد: همکاری بخش خصوصی و اتاق بازرگانی از انتظارات مسؤولان در این موضوع است.

وی به حل مشکل مربوط به پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: در این رابطه بخش کشاورزی هم باید نسبت به سند صادراتی حساس باشد.

در این جلسه روند اجرای پروژه اتصال شهرک‌های صنعتی اشراق و نوآوران به خط ریل سراسری، آمار صادرات و واردات، عملکرد گمرک و همچنین گزارشی از فعالیت‌های اتاق بازرگانی در این جلسه مطرح و بررسی شد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا