سلطانیه درصدر بازدیدهای گردشگران نوروزی زنجان قرار دارد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

امیر ارجمند روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امروزه زنجان شهری است که تبدیل به مقصد گردشگری شده که باید از این فرصت در بحث اقتصاد گردشگری استان بهره لازم را برد.

وی اضافه کرد: به وسیله آموزش و رسانه های جمعی باید مردم را متوجه اهمیت و ارزش آثار تاریخی و میراث فرهنگی کرد چرا که حفاظت از میراث فرهنگی یک امر اجتماعی است و مشارکت های مردمی در حفظ میراث کهنسال ایران اسلامی نقش مهمی دارد.

این مسوول ادامه داد: بر اساس اعلام سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری، روز گذشته “۲ فروردین‌” امسال در مجموع ۲ هزارو ۸۸ بازدیدکننده داخلی از بناهای تاریخی، مذهبی، طبیعی، موزه‌ها و غیره استان بازدید کردند.

وی، با اشاره به حجم بسیار بالای بازدید در ایام نوروز نسبت به‌روزهای عادی خاطرنشان کرد: با توجه به این فضای متفاوت باید تدابیر خاصی از زمان ورود تا خروج گردشگران پیش‌بینی شود که خوشبختانه در مجموعه‌ها حداکثر توان جهت نیل به این مهم به کار گرفته‌شده است.

 به گزارش ایرنا، گنبد و شهر سلطانیه در سال ۲۰۰۵ میلادی به‌عنوان هفتمین اثر جمهوری اسلامی ایران در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است،

گنبد سلطانیه سومین گنبد بزرگ جهان است.

 سلطانیه درصدر بازدیدهای گردشگران نوروزی زنجان قرار دارد

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا