ششمین جشنواره ملی زیتون در طارم آغاز به کار کرد/ برپایی ۴۰ غرفه

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


سومین جشنواره ملی شکرگذاری زیتون و همچنین ششمین جشنواره استانی و شهرستانی این محصول از امروز در طارم آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس در زنجان، سومین جشنواره ملی شکرگذاری زیتون و همچنین ششمین جشنواره استانی و شهرستانی این محصول  از ساعت ۹ صبح امروز به مدت دو روز در شهر آب‌بر آغاز به کار کرد.

در جشنواره ملی شکر گذاری زیتون ۴۰ غرفه برپا شده است که علاوه بر ارایه محصولات زیتون دستگاه‌های فرآوری زیتون، فرآیند روغن‌کشی، صنایع‌دستی شهرستان، نان‌های محلی، لباس محلی و… به معرض نمایش گذاشته شده است. 

شناساندن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان طارم درحوزه کشاورزی،معرفی زیتون طارم، شکر گزاری باغداران، معرفی تولید با کیفیت زیتون درکشور، حمایت از جایگاه بخش کشاورزی به ویژه باغداران از عمده اهداف این جشنواره است.

گفتنی است، این جشنواره با همکاری ادارات مربوطه همچون فرمانداری، جهادکشاورزی، شهرداری، میراث‌فرهنگی، فرهنگ‌و ارشاد اسلامی و تعاونی روستایی برگزار شده است و میزبانان اصلی آن  بهره برداران این میوه بهشتی هستند.

لازم به ذکر است، ​شهرستان طارم یکی از مناطق زیبا و دیدنی کشور است که به خاطر استعدادهای کشاورزی و دامپروری، حاصل‌خیزی اراضی و برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب، به عنوان «هندوستان ایران» از آن یاد می‌شود که در شمال استان واقع شده است و این شهرستان به مرکزیت شهر آب‌بر است.

پایان پیام/۷۳۰۲۱


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا