ششمین جشنواره ملی زیتون در طارم آغاز به کار کرد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان روز پنجشنه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: در جشنواره ملی شکرگزاری زیتون ۴۰ غرفه برپا شده است که علاوه بر ارایه محصولات زیتون دستگاه‌های فرآوری زیتون، فرآیند روغن‌کشی، صنایع‌دستی شهرستان، نان‌های محلی و لباس محلی برای بازدیدکنندگان به معرض نمایش گذاشته شده است.

روح الله حسنی افزود: شناساندن ظرفیت‌ها و قابلیت‌های شهرستان طارم درحوزه کشاورزی، معرفی زیتون طارم، شکرگزاری باغداران، معرفی تولید با کیفیت زیتون درکشور، حمایت از جایگاه بخش کشاورزی به ویژه باغداران از عمده اهداف این جشنواره است.

وی با بیان اینکه طی سالهای گذشته، استان زنجان همواره مقام نخست تولید زیتون در کشور را به خود اختصاص داده است، اظهار داشت: شهرستان طارم در این استان با داشتن ۲۱ هزار هکتار باغات زیتون و تولید ۱۰۰ هزار تن محصول زیتون، همچنان طلایه دار و رکورد دار تولید زیتون کشور است.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: با توجه به اینکه در سال جاری، میزان تولید زیتون چهار برابر متوسط سالهای گذشته می باشد، برای جلوگیری از افت قیمت این محصول، خرید حمایتی زیتون در شهرستان طارم آغاز شده‌است.

ششمین جشنواره ملی زیتون در طارم آغاز به کار کرد

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا