ضربات مهلک مبارزان/ صهیونیستها هر لحظه باید منتظر مُردن باشند

خبرگزاری مهر-گروه بین الملل: سرزمین فلسطین این روزها در تیتر اخبار رسانه ها قرار دارد. صهیونیستها که از ضربات مهلک مبارزان فلسطینی در جنین و اردوگاه معروف آن به ستوه آمده بودند، به خیال خام خود در اندیشه پایان دادن به حملات برآمدند و جنایت جنین را رقم زدند.در حمله بی سابقه نظامیان صهیونیست به اردوگاه جنین، ۹ فلسطینی شهید و دست کم ۲۰ نفر زخمی شدند.

واکنش فلسطینیان به جنایت جنین

فلسطینیان در مناطق مختلف کرانه باختری از جمله قدس اشغالی، رام الله، بیت لحم، نابلس و همچنین نوار غزه در محکومیت جنایت صهیونیست‌ها تظاهرات کردند و دست به اعتصاب عمومی زدند.

محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین هم ضمن درخواست برگزاری جلسه اضطراری برای بررسی تحولات اردوگاه جنین، در کرانه باختری عزای عمومی اعلام و دستور نیمه افراشته شدن پرچم‌های فلسطین را صادر کرد و پس از آن «نبیل ابورودینه» سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد: تصمیم گرفتیم در پاسخ به حمله اردوگاه جنین، هماهنگی امنیتی با اسرائیل را متوقف کنیم.

سخنگوی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در این خصوص اعلام کرد: همکاری امنیتی با اسرائیل دیگر وجود ندارد. خواستار دستور فوری شورای امنیت سازمان ملل برای صدور قطعنامه حمایتی از مردم فلسطین هستیم. به دادگاه کیفری بین‌المللی می‌رویم تا پرونده جنین را به پرونده‌های قبلی اضافه کنیم.

قدرت نمایی مقاومت فلسطین و وحشت شهرک نشینان

متعاقب این جنایت بود که مقاومت فلسطین که همواره اعلام کرده بود که خون ملت فلسطین بی ازرش نیست و اشغالگران باید تاوان بدهند حملات راکتی را به شهرک های صهیونیست نشین آغاز کردند و اوضاع را برای صهیونیستها ناامن کردند تا جایی که شهردار عسقلان به شدت از رویکرد نتانیاهو انتقاد کرد.

بامداد روز جمعه اراضی اشغالی فلسطین هدف حمله راکتی قرار گرفت و این حمله باعث فعال شدن سامانه گنبد آهنین شد. پایگاه خبری عبری زبان انتلی تایمز در این ارتباط اعلام کرد که گروه‌های مقاومت در نوار غزه تهدیدات خود را عملی کرده و هم اکنون در حال حمله راکتی به عسقلان در پاسخ به کشتار جنین هستند.

عملیاتی که ارکان رژیم صهیونیستی را به لرزه درآورد

جمعه شب جوانی فلسطینی که سوار بر خودرو بوده، در نزدیکی یک کنیسه یهودی در منطقه نبی یعقوب در شهرک بیت حنینا در شمال قدس اشغالی گروهی از صهیونیست‌ها را به گلوله بسته که طی آن ۸ صهیونیست به هلاکت رسیدند. نظامیان اسرائیلی با مجری عملیات وارد درگیری مسلحانه شدند و در نهایت او به ضرب گلوله به شهادت رسید.

ساعاتی بعد مشخص شد که خیری علقم ۲۱ ساله ساکن اردوگاه شعفاط در قدس در داخل شهرک نبی یعقوب واقع در اراضی شهرک بیت حنینا در شمال قدس، عامل عملیات است.

یک صهیونیست اشغالگر که از شاهدان عملیات شهادت طلبانهدر قدس بوده، در گفتگو با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که بلافاصله با پلیس تماس گرفته اما آن‌ها پس از گذشت ۲۰ دقیقه خود را به آنجا رسانده‌اند. روزنامه عبری زبان یدیعوت احرونوت اعلام کرد که صهیونیست‌ها گفتند این بدترین حمله‌ای بود که در یک دهه اخیر دیده‌اند صهیونیست‌های ساکن شهرک نبی یعقوب در مورد عملیات گفتند که این بدترین حمله‌ای بود که در یک دهه اخیر دیده‌اند. گفته می شود که شهید علقم خیری دوست صمیمی شهید عدی التمیمی مجری عملیات شهادت طلبانه شعفاط است.

این پایان ماجرا نبود و در سلوان در قدس اشغالی هم عملیات ضد صهیونیستی این بار توسط نوجوان ۱۳ ساله به وقوع پیوست. دیگر مکانی برای صهیونیستها امن نیست.

جوانان فلسطینی گزینه مقاومت را تنها راه می دانند

این عملیات پاسخی طبیعی به جنایت جنین و هتاکی صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و جنایات روزانه اشغالگران علیه ملت فلسطین و پیامی آتشین به دولت رژیم صهیونیستی بود بدین مضمون که عزم و اراده ملت فلسطین درهم نمی‌شکند و مقاومت این ملت به رغم تمامی دردها و سختی‌ها شدت خواهد گرفت. ملت فلسطین به وارد آوردن ضرباتی سخت به اهداف و مواضع دشمن و شهرک‌های صهیونیستی ادامه خواهد داد و مقاومت تنها گزینه ملت فلسطین تا آزادسازی این سرزمین و مقدساتش و بازپس‌گیری کامل حقوق ملی خویش خواهد بود.

عملیات قهرمانانه قدس سرآغاز پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی از جمله کشتار جنین و بیانگر وحدت ملت فلسطین در میدان مقاومت و دفاع از سرزمین و مقدسات خود است عملیات قهرمانانه قدس سرآغاز پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی از جمله کشتار جنین و بیانگر وحدت ملت فلسطین در میدان مقاومت و دفاع از سرزمین و مقدسات خود است. این عملیات دلاورانه عجز و ناتوانی رژیم اشغالگر در مقابله با مبارزان قهرمان مقاومت و شکست مفتضحانه آن در فاصله انداختن بین فلسطینیان را ثابت کرد.

این عملیات معادله جدیدی را در نبرد فلسطینیان با رژیم صهیونیستی رقم زد. جوان فلسطینی خیلی زود، انتقام خون شهدای جنین را گرفت و به سردمداران رژیم صهیونیستی و متحدان آن نشان داد که باید منتظر واکنش های دردناک بعدی باشند. دیگر سیاست کشتار فلسطین و تخریب منازل آنها کارآیی ندارد و نمی تواند آتشفشان خشم ملت فلسطین را خاموش کند.

آنچه به وضوح در جریان تحولات روزهای گذشته سرزمین فلسطین می توان مشاهده کرد، وحدت میادین است یعنی مبارزان در کرانه باختری و قدس اشغالی و غزه با هم وارد عمل شده اند و مکمل یکدیگر هستند. ملت فلسطین هرگز در برابر سیاست‌ها و جنایات دولت اشغالگر اسرائیلی تسلیم نمی‌شود و مقاومت ادامه دارد و در هر مکانی دامن اشغالگران را خواهد گرفت تا در نهایت تمامی آن‌ها را از این سرزمین بیرون رانده و آزادی و استقلال برای ملت فلسطین محقق شود.

وحدت حقیقی همانی است که با خون و جانفشانی محقق می شود.مقاومت با اقتدار نشانه های راه برای آینده را ترسیم نموده است و مشخص کرده که بازپس گیری حقوق و بیرون راندن اشغالگران تنها با جهاد و مبارزه محقق می شود.

پس لرزه های حمله

این عملیات اردوگاه صهیونیستها را در وحشت فرو برده است و آنها دیگر نمی توانند برای خود امنیت متصور شوند. به دنبال عملیات بزرگ و تاریخی ضد صهیونیستها در قدس اشغالی، یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سفر خود به آمریکا را ناتمام گذاشته و به اراضی اشغالی بازگشت.

تداوم مواضع خائنانه غرب و متحدان منطقه ای

آمریکا هم که از رژیم دست پرورده خود حمایت تمام قدی به عمل می آورد مطابق معمول علیه عملیات شهادت طلبانه جوان فلسطینی موضع گیری کرد. در بیانیه کاخ سفید آمده است: عملیات تروریستی در قدس را محکوم کرده و نسبت به تشدید تنش و درگیری ها در کرانه باختری ابراز نگرانی می کنیم.

همچنین سفیر آمریکا در فلسطین اشغالی نیز در توییتی عنوان کرد که این حادثه هولناک در روز جهانی احیای هولوکاست بود که او را شوکه کرده است.

مواضع شتابزده برخی سفرای اروپایی و آمریکا پیرامون عملیات قهرمانانه در قدس بار دیگر سیاست‌های دوگانه غرب را بر ملا کرد و نشان داد که آن‌ها همیشه رنج و محنت‌های ملت فلسطین و ظلم و جنایت رژیم اشغالگر و ارتش جنایتکار آن علیه این ملت را نادیده می‌گیرند. این کشورها و هیئت‌ها در مقابل قتل و کشتار روزانه زنان و کودکان فلسطینی و قربانی شدن افراد بی‌گناه در فلسطین سکوت می کنند. بیانیه‌های آنان به وضوح ثابت می‌کند که آن‌ها فاقد ارزش‌های اخلاقی هستند و از تروریسم رژیم اشغالگر حمایت کرده و آن را تقویت می‌کنند.

کلام پایانی

با توجه به اینکه پس از عملیات شهادت طلبانه در قدس علیه صهیونیستها، چهار مورد عملیات ضد صهیونیستی در شمال کرانه باختری هم روز شنبه رخ داده است، می توان گفت که روزهای تیره و تاری در انتظار صهیونیستهاست. عملیات قدس در عین پیچده بودن بسیار موثر بوده است.

ضربات مهلک مبارزان/ صهیونیستها هر لحظه باید منتظر مُردن باشند

اگر تشکیلات خودگردان آنگونه که اعلام کرده است، همکاری امنیتی را با صهیونیستها متوقف کند، اوضاع بدتر از این هم خواهد شد. در حالی که صهیونیستها سرمست از کشتار فلسطینی ها در جنین بودند و در رسانه های خود به آن می بالیدند به ناگاه اوضاع ۱۸۰ درجه تغییر کرد و شهید خیر علقم ۲۱ ساله، بزم صهیونیستها را به هم زد.

این برای صهیونیستها قابل باور نبود، نمی توانستند آنرا هضم کنند. عملیات فردی بود و این صهیونیستها را بیشتر به هم می ریخت و آنها باید پس از این هر لحظه و در هر مکان منتظر عملیاتی شهادت طلبانه باشند.

اوضاع برای رژیم صهیونیستی بسیار وحشتناک شده است و هر لحظه امکان شعله ور شدن انتفاضه سوم ملت فلسطین هم می رود زیرا احتمال تحرکات شهرک نشینان و پاسخ متقابل فلسطینیان وجود دارد.

آنچه فلسطینی ها را بیشتر به وحشت می اندازد این است که جوانان فلسطینی از مرگ یا زخمی شدن هراسی ندارند. شعار جوانان فلسطینی ها این روزها خطاب به صهیونیستها این است که به مرگ طبیعی نخواهید مُرد بلکه زیر گلوله به درک واصل خواهید شد.

همه عواملی که نشان دهنده تشدید اوضاع است، وجود دارد به ویژه که ماه رمضان هم در راه است و رمضان ماه تشدید عملیات های ضدصهیونیستی است. صهیونیستها روی بشکه باروت نشسته اند و کابینه رژیم صهیونیستی هم نمی تواند کاری انجام دهد.

منبع : مهر

راهنمای جامع استان زنجان
منبع: مجله اینترنتی سحر پلاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا