طرح نذر مهربانی در زنجان اجرا می‌شود

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

محمدرضا طهماسبی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس مردم نوع دوست و خیر با اهدای نذور خود به این مجموعه می‌توانند جان یک انسان را نجات داده و بیمار را از درد و رنج دیالیز رها کرده و به فعالیت اجتماعی بازگردانند.

وی با بیان اینکه خیرین می‌توانند کمک‌های خود را به دفتر انجمن کلیوی در سطح شهر اهدا کنند تا به دست بیماران نیازمند کلیوی برسد اظهار داشت: طرح “نذر مهربانی ” با الهام از لزوم کمک به همنوع و تقارن این ایام ماه محرم و قیام امام حسین(ع) انجام می‌شود.

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان با بیان اینکه پیشگیری و آموزش در خصوص سلامت شهروندان از جمله برنامه‌های اجرایی در انجمن کلیوی است ادامه داد: آموزش‌های چهره به چهره، اندازه‌گیری فشارخون و خطرسنجی‌های اولیه جهت پیشگیری و مراقبت از بیماری‌ کلیوی ازجمله خدمات ارایه شده در این طرح است که محرم امسال نیز توسط همیاران انجمن کلیوی در ۲ پایگاه مستقر در خیابان امام روبه روی امامزاده سید ابراهیم(ع) زنجان انجام می‌شود.

طهماسبی با بیان اینکه به جهت هزینه بالایی که پیوند کلیه در سال‌های اخیر داشت تعداد پیوند کاهش یافته است افزود: هر پیوند کلیه در زمان حاضر بالغ بر ۱۵۰ میلیون تومان هزینه نیاز دارد و همین امر موجب شده است تا تعداد بیماران پیوند کلیه کاهشی باشد.

مدیر انجمن خیریه کلیوی استان زنجان بیان کرد: پروسه ثبت نام پیوند کلیه نیز زمانبر بود و همین عامل سبب می‌شد تا بیماران در این پروسه نیز با مشکلاتی رو به رو شوند که خوشبختانه این مشکلات حل شده و شرایط بهبود یافته است. 

وی با اشاره به  اینکه خیرین و مردم نوع دوست می توانند نذور نقدی و غیرنقدی خود را به شماره حساب ۲۵۲۵ بانک ملی  و یا شماره کارت  ۵۸۹۲۱۰۷۰۴۴۰۵۳۴۳۰ بانک سپه واریز کنند، خاطرنشان کرد: خیرین نیز می توانند حضوری به انجمن خیریه کلیوی استان زنجان واقع در شهرک آزادگان انتهای خیابان فرودوین اهدا کنند تا بخشی از آلام این بیماران کاهش پیدا کند.

طرح نذر مهربانی در زنجان اجرا می‌شود

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا