عربستانی‌ها از سردیس حاج قاسم هم می‌ترسند!

به گزارش راهنمای جامع زنجان به نقل از مشرق، کانال بیم موج در ایتا مطلبی با عنوان حاشیه‌سازی عجیب الاتحاد در بازی با سپاهان؛ عربستانی‌ها از سردیس حاج قاسم هم می‌ترسند منتشر کرد:

در حالی که همه چیز آماده برگزاری دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان ایران و الاتحاد عربستان در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا بود، بازیکنان تیم سعودی از حضور در زمین مسابقه حتی برای گرم کردن، خودداری کردند تا این دیدار لغو شود.

درباره علت این ماجرا چیزی به صورت رسمی اعلام نشده اما برخی خبرهای غیررسمی تأییدنشده حکایت از آن دارد که اعضای الاتحاد به دلیل وجود سردیس اسطوره شهید حاج قاسم سلیمانی در ورزشگاه از حضور در زمین امتناع کردند.

در این باره ذکر چند نکته ضروری است:

سردیس شهید حاج قاسم سلیمانی از زمان شهادت وی در ورزشگاه نقش جهان قرار گرفته و در واقع جزیی از ساختار این ورزشگاه به شمار می‌رود.

در تمام مسابقات شاهد حضور این سردیس بوده‌ایم و اتفاق رخ داده چیز جدیدی نیست و لزوماً اختصاص به مسابقه امشب نداشته و حاوی پیام اختصاصی برای تیم سعودی هم نبوده است.

بازیکنان الاتحاد روز یکشنبه در کنار این سردیس به تمرین پرداختند و از روز گذشته تا قبل از مسابقه امروز خبری از حاشیه‌سازی سعودی‌ها نبود. حتی اگر در جلسات هماهنگی نیز بحثی مطرح می‌شد، تا امروز اکانت‌های سعودی بارها به آن پرداخته بودند.

حاج قاسم سلیمانی قهرمان ملی ایران و قهرمان بسیاری از ملت‌های منطقه و بعضی کشورهای دیگر در جهان است. همان‌طور که بارها شاهد بوده‌ایم تصاویر برخی چهره‌ها در ورزشگاه‌های مختلف از جمله عربستان وجود داشته است.

این در شرایطی که مردم ایران یا از بن‌سلمان خوش‌شان نمی‌آید یا حتی از او متنفر هستند. پس اینکه از فردی خوش‌مان بیاید یا بدمان، موضوعی است که در اینجا در اولویت قرار نمی‌گیرد.

اگر مسئولان سعودی به‌خاطر مقابله‌ جانانه حاج قاسم با تکفیری‌ها و تروریست‌ها از وی خوش‌شان نمی‌آید، می‌توانند به نحو دیگری به خود دلداری بدهند اما تبدیل کردن این مسئله به حاشیه و ترس از بازی در کنار سردیس این شهید نمی‌تواند مورد اعتنای افراد معقول باشد.

اینکه سعودی‌ها علاقه شدیدی به حاشیه‌سازی دارند، موضوعی نیست که مختص به امروز و دیروز باشد. آنها راه پیروزی و بردن را در خیلی از مواقع در حاشیه‌سازی و بهانه‌های واهی جستجو می‌کنند. همان‌طور که گفته شد هنوز به صورت رسمی حتی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا دلیل لغو بازی اعلام نشده و این مطلب بر اساس گمانه‌زنی‌های غیررسمی و تأیید نشده به نگارش درآمده است.

*بازنشر مطالب شبکه‌های اجتماعی به منزله تأیید محتوای آن نیست و صرفا جهت آگاهی مخاطبان از فضای این شبکه‌ها منتشر می‌شود.

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مشرق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا