فعالیت بیش از ۶۲ هزار واحد صنعتی در کشور

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی طاهری ظهر پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، گفت: اغتشاشات اخیر در واقع یک واکنش و پاتک نسبت به موفقیت‌هایی بود که در کشور به دست آورده است.

وی با بیان اینکه زنجان از نظر زیرساخت‌های صنعتی وضعیت و جایگاه خوبی دارد، ابراز کرد: در این راستا نیاز به توسعه و پیشرفت زیاد است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به توانایی کشور در حوزه‌های مختلف صنعتی اشاره کرد و گفت: شاید صنعت خودرو سازی را کم قبول داریم که البته یک مقدار هم حق داریم ولی با این همه در جریان نمایشگاهی که خودروسازان کشور در روسیه دایر کردند.

طاهری تاکید کرد: قرارداد تامین قطعات به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار برای طرف روسی، منعقد شد و خیلی از هواپیماهایی که در روسیه به دلیل تحریم‌ها زمین گیر شدند را نیز تیم‌هایی از ایران رفتند و آنها راه انداختند.

وی با اشاره به اینکه در خودروسازی نیاز کشور به تولید سه میلیون خودرو است، افزود: در حالی که حداکثر تولید ما در سال جاری به ۱.۵ میلیون عدد خواهد رسید؛ بخش‌های زیادی از شرکت‌های خودروسازی یک شیفت یا ۲ شیفت کار می‌کنند.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر شیفت‌های کاری این مجموعه‌ها که مشکل بازار هم ندارند را افزایش دهیم، می‌توانیم بدون نیاز به سرمایه گذاری جدید و با بهره گیری از همان زیرساخت‌های موجود، میزان تولید را افزایش دهیم و این نیاز امروز ما در حوزه صنعت است.

طاهری افزود: نوع مشوق‌ها را با ید به سمتی ببریم که مشروط به میزان تولید باشد چرا که هر چه تولید افزایش یابد به همان نسبت نیز برخورداری از تسهیلات بیشتر می‌شود.

وی یادآورشد: ما در کشور دارای تنوع فعالیت‌های صنعتی هستیم و با وجود مشکلاتی که وجود دارد، اما یکی از دغدغه‌های صاحبان صنایع توسعه واحدها است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از فعالیت بیش از ۶۲ هزار واحد صنعتی در کشور خبر داد و گفت: باید از زیرساخت‌های موجود بهترین استفاده را در افزایش تولید ببریم.

 فعالیت بیش از ۶۲ هزار واحد صنعتی در کشور

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا