قیمت هر کیلو مرغ در زنجان چند است؟

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد که طی ماه‌های آتی قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ در بازار بین ۵۰ تا ۵۷ هزار تومان به فروش می‌رسید؛ در حالی که نرخ مصوب این محصول برای مصرف‌کنندگان ۶۳ هزار تومان است. 

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرغداران برآوردها حاکی از آن است که جوجه‌ریزی بهمن به ۱۲۰ میلیون قطعه برسد که این میزان مازاد بر نیاز کشور است و قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده ۳۱ تا ۳۴ هزارتومان می‌باشد که کماکان ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شود.  هم اکنون هر شانه تخم‌مرغ با نرخ مصوب ۸۵ تا ۹۰ هزار تومان در غرفه‌های میادین است.

گفتنی است قیمت مرغ در زنجان ۸ درصد نسبت به هفته‌های گذشته افزایش داشته است؛ چرا که دو هفته پیش بین ۴۹ تا ۵۰ هزار تومان عرضه می‌شد، با این وجود مردم علاقه بیشتری به خرید مرغ دارند چون قیمت هر کیلو گوشت قرمز با یک شیب صعودی به کیلویی ۳۰۰ هزار تومان حتی در برخی فروشگاه‌ها بیش از این قیمت رسیده است.  

همچنین ۷۰ تن مرغ روز گذشته در زنجان توزیع شد که روزانه این توزیع به فروشگاه‌های عرضه مرغ و میادین عرضه می‌شود از این‌رو با افزایش عرضه و تشویق مردم به خرید مرغ و کمک با تولید میزان خرید مرغ در استان افزایش می‌یابد.

به گفته کارشناسان علت افزایش گوشت قرمز کمبود عرضه دام، صادرات دام است. همچنین در دو سال اخیر به دلیل خشکسالی دامداران دام‌های بیشتری را به کشتارگاه فرستاده‌اند و دام‌های مولد زیادی نیز ذبح شده‌اند.

 انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا