ماهانه ۱۵ هزار پرونده به دیوان عدالت اداری کشور وارد می‌شود

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

حجت‌الاسلام حکمت علی مظفری روز چهارشنبه در حاشیه دیدار مردمی در زنجان افزود: این میزان پرونده در پایان سال به ۳۰۰ هزار پرونده می رسد که در دیوان عدالت اداری کشور مورد بررسی قرار می گیرد و به همین میزان نیز حکم مقتضی صادر می شود.

وی با بیان اینکه درخواست های مردم در دیدارهای مردمی توسط عوامل مستقر در سیستم ثبت می شود، ادامه داد: این درخواست ها به صورت کاملاً به روز و به ساعت در تهران توسط همکاران ضمیمه پرونده می شود و با دستور لازم به کارشناس و شعبه مربوط ارجاع داده می شود.

رئیس دیوان عدالت اداری کشور ادامه داد: طبق برنامه ریزی انجام گرفته به طور معمول در سفرهای استانی به درخواست های مردمی طی ۱۵ تا ۲۰ روز پاسخ مقتضی داده می شود تا مردم بدانند پرونده آنها در چه مرحله ای قرار دارد.

وی با بیان اینکه سفرهای دیوان عدالت اداری تشریفاتی نیست، اظهار داشت: هدف از این سفرها شنیدن صدای مردم و در نهایت پاسخگویی به آنها مطابق با مقررات و قوانین است.

حجت الاسلام مظفری با تاکید بر اینکه رسیدگی به پرونده ها در دیوان عدالت اداری مبتنی بر نوبت است، اضافه کرد: در عین حال در برخی موارد با توجه به اقتضائات، پرونده ای خارج از نوبت رسیدگی می شود.

ماهانه ۱۵ هزار پرونده به دیوان عدالت اداری کشور وارد می‌شود

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا