مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در زنجان تا شهریور سال آینده برچیده می شود

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

حمیدرضا اسلامی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به اجرای طرح شهید رضا پناهی در استان اشاره کرد و افزود: در این طرح که توسط سازمان نوسازی مدارس کشور عملیاتی شده و بر لزوم ساماندهی و جمع آوری مدارس سنگی و کانکسی دارای بیش ۱۰ دانش آموز تاکید شده است.

وی با بیان این که هیچ مدرسه سنگی در استان نداریم، گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته در قالب طرح شهید رضا پناهی و در صورت تخصیص کامل اعتبارات لازم، در پایان شهریورماه سال ۱۴۰۲ مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در استان زنجان نخواهیم داشت.

اسلامی افزود: در اجرای طرح ساماندهی مدارس سنگی و کانکسی، ۴۰ درصد اعتبارات مورد نیاز، طبق تفاهم‌نامه منعقد شده توسط بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تأمین خواهد شد و تعدادی از خیرین مدرسه ساز نیز در این طرح مشارکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه در مجموع ۷۸ پروژه فعال در حوزه ساخت مدارس در استان داریم، گفت: این پروژه ها شامل۵۶۰ کلاس درس است که امید است باتامین منابع مالی در اسرع وقت تکمیل و به سیستم آموزشی استان تحویل داده شود.

به گزارش ایرنا به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان زنجان از تعداد ۲ هزار و ۶۶۰ فضای دارای کد فضای آموزشی، ۲ هزار و ۲۵۶ فضای آموزشی در استان، دولتی است که از این تعداد نیز هزار و ۸۱۳ کد فضا دارای ساختمان و از این تعداد هم هزار و ۵۷۲ مورد دارای ساختمان آموزشی هستند.

مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز در زنجان تا شهریور سال آینده برچیده می شود

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا