ملت ایران نسبت به موج سواری دشمنان هوشیار باشند

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی افزود: موفقیت بین المللی کشورمان و عضویت در پیمان شانگهای چین پس از ۱۶ سال پذیرفته شدن دستاوردهای مهمی محسوب می شود که این مهم عصبانییت آمریکا را به همراه داشته است.

وی با اشاره به اینکه آمریکا حتی پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره به دنبال بهانه‌های برای دستیابی به اهداف خود در ایران بوده است، اضافه کرد: دشمنان برای اینکه شیرینی و حلاوت ۲۵ میلیون مردم حاضر در صحنه اربعین را ااز بین ببرند، دنبال یک بهانه دیگری هستند.

امام جمعه زنجان با اشاره به حادثه اخیر در کشورمان ادامه داد: در این خصوص رییس جمهور محترم اولین کسی بود که با خانواده دختر فوت شده تماس گرفت و قول رسیدگی داد.

وی با بیان اینکه رییس قوه قضائیه  هم بطور رسمی قول رسیدگی ویژه به این موضوع داده است، اظهار داشت: به این مهم باید توجه داشت که هیچکس خبر نداشت که این خانم فوت شده، ۲ ساعت بعد ۱۱۰ شبکه بیگانه در این خصوص مطلب ارائه کردند، در صورتی که حتی خویشاوندان او نمی دانستند که فوت شده است.

 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه این واقعه نشان می دهد این اتفاق برنامه بوده است، گفت: حادثه شهادت شهید سلیمانی که در دنیا بی نظیر بود ۱۲ میلیون مطالب در فضای مجازی گذاشتند اما در این حادثه ۵۰ میلیون مطلب گذاشتند.

وی با اشاره به اینکه ما هم عمیقا از این حادثه متاسف هستیم اضافه کرد: او یک ایرانی بود، غیرت ما هم قبول نمی کند، اما دشمنان چنین  وانمود کردند همدردند، بطور ی که لباس سیاه به تن کردند، چگونه است که تا دیروز جنایت انجام دادید، در خصوص جنایت هایی که گروهک هایی در کردستان ایران انجام دادند، آیا حرفی از آن زدند؟

حجت الاسلام خاتمی با بیان اینکه مگر آنها که جان خود را از دست دادند، انسان نبودند، گفت: شبکه های سعودی، آمریکا و اسرائیل و اتش بیار مساله این کشورها بودند، بر فرض اینکه خطایی شده، باید اینگونه باشد، چرا باید اموال عمومی تخریب شود؟ راه حل این مساله این است؟ در اغتشاشات اخیر ۶۱  دستگاه آمبولانس را تخریب کردند که صرفا برا انتقال بیماران است، حتی به مسجد نیز رحم نکرده و آتش زدند.

وی با بیان اینکه این اقدامات به این خاطر که به یک بی گناه ظلم شده است، گفت: مامور انتظامی را که تامین امنیت را بر عهده دارد، آتش می زنند، این در حالی است که نیروی انتظامی بطور میانگین در هفته در حالت عادی ۶ نفر از نیروهای خود را برای حفظ نظم و امنیت تقدیم نظام می کند اما چگونه است شبکه های بیگانه برای کشورمان دلسوز شده اند؟

نماینده ولی فقیه  در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه پدران و مادران به این مهم توجه کنند که بیش از گذشته نسبت به توطئه دشمن توجه کرده و حساس باشند، ادامه داد: نوجوانان سرمایه های کشورمان هستند، فضای مجازی با انتشار مطالب دروغ اذهان آنان را تغییر می دهد، والدین حواس شان جمع باشند.

وی با تاکید بر اینکه نمی خواهیم ذره ای صدمه به نوجوان کشورمان وارد شود، اظهار داشت: در کشور فرانسه قانونی است که هر کس محجبه باشد او را به دانشگاه و حتی محل کار راه نمی دهند، اگر بحث حقوق بشر است ما هم قانون اساسی داریم، مسلمان هستیم، قرآن و مکتب داریم.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه نسبت به توطئه های دشمنان باید بیش از گذشته هوشیار بود، گفت: باید جوان و نوجوانان خود را ارشاد کرد، یکی از نشانه های بصیرت این  است باید دید گلوله دشمن از کدام  سمت می آید، یک دختر ایرانی فوت شد و ما هم متاسف و داغدار هستیم اما در این میان شبکه های بیگانه بیش از گذشته فعال شده اند.

وی با بیان اینکه پدر دختر  فوت شده می گوید ما اطمینان داریم رییس جمهور هم قول پیگیری داده و حتما این مهم انجام خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر به یک نفر ظلم شده، باید مسجد را  آتش زد؟ مامور را سوزاند؟ تعداد افرادی که در درگیری شهید شده اند و یا عده ای فوت شده اند، با گلوله هایی بودند که از نظر سازمانی از سوی نیروهای نظامی نبوده است، حواسمان باشد دشمن موج سواری نکند.

امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس آن را برجسته ترین مقطع زمانی، فکری و اعتقادی مسلمان به ویژه در حیات سیاسی ملت ایران عنوان کرد که خود قله افتخار محسوب می شود.

وی از مردم و دولت ایران و به ویژه ملت عراق نیز به دلیل استقبال عاشقانه از زوار اربیعن ایرانی تشکر کرد که سنگ تمام گذاشتند و خدمت رسانی کردند.

ملت ایران نسبت به موج سواری دشمنان هوشیار باشند

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا