نابرابر بودن توزیع امکانات شهری در حاشیه شهرزنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


عضو شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به نابرابر بودن توزیع امکانات شهری در حاشیه شهر گفت: حاشیه شهر همچنان در یک جدال نابرابرهمچنان نام سکونتگاه‌های غیر رسمی را یدک کشیده و ماه‌ها و سال‌های متمادی ساکنان این مناطق طعم فقر هر گونه امکانات حداقلی را دارند.

انسیه ابوبصیر، عضو شورای اسلامی شهر زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: متاسفانه بدون در نظر گرفتن مصالح فرهنگی و اجتماعی شهر زنجان در حوزه ساخت و سازهایی با عنوان توسعه مسکن ملی و صرفا گسترش افقی شهر در مناطق پیرامون، با در نظر گرفتن طرح جامع شهری و دسترسی آسان مجموعه راه و شهرسازی به زمین‌های اطراف زنجان، این زمین‌ها از کشاورزی به مسکونی تغییر کرده است.

عضو شورای اسلامی شهر زنجان افزود: نادیده گرفتن اصل ۱۲۳ قانون اساسی که در ذیل آن طبق ماده ۱۲ و تبصره یک آن که کاملا با اغماض از تعارضات و آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و نارضایتی همشهریان ساکن در مجتمع‌های آپارتمانی بسیار وسیع در وسعت شهرهای تابعه استان مثل آب‌بر و سلطانیه و قیدار  مجتمع‌هایی بدون کوچکترین خدمات شهری مشهود است که متاسفانه اقدامی برای آن نشده است.

وی ادامه داد: در صورتی که احداث این واحدهای مسکونی به روال قانونی انجام می‌شد، به جای این میزان بافت فرسوده و قدیمی در مرکز شهر با صرف نظر از کل حواشی موجبات توسعه شهر به معنای واقعی نه به صورت فرمایشی شکل می‌‌گرفت.

وی با اشاره به نابرابر بودن توزیع امکانات شهری در حاشیه شهر گفت: حاشیه شهر هم چنان در یک جدال نابرابر همچنان نام سکونت گاه‌های غیر رسمی را یدک کشیده و ماه‌ها و سال‌های متمادی ساکنان طعم فقر هرگونه امکانات حداقلی آموزشی و فرهنگی و تفریحی و درمانی… برای سال‌های متمادی تجربه کنند.
ابوبصیر افزود: دور تسلسل باطل مسؤولین فرهنگی شهر که با این رویه ساخت و سازهای نا معقولانه نتیجه‌ای جز از هم گسیختگی پیوندهای اجتماعی خانواده‌ها و تضعیف سنت‌های فرهنگی و صدها آسیب فرهنگی اجتماعی که شاید خیلی پررنگتر از تهاجم فرهنگ بیگانه خود را نشان می‌دهد که موجبات بروز صدها و هزاران مشکل که دستپخت خود مسؤولین است، موجب مصائب تربیتی و فرهنگی شده است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۵


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا