نسبت به توطئه های دشمنان باید بیش از گذشته هوشیار بود

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان با بیان اینکه استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا، گفت: دشمنان به بهانه های مختلف به دنبال ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند و هرگز دست از دشمنی با ملت ایران برنمی دارد.

وی با بیان اینکه ملت ایران طی ۴۳ سال عمر پربرکت جمهوری اسلامی ایران همواره ببا توطئه های متعدد از سوی دشمنان مواجه بوده است،  افزود: آمریکا، اسرائیل و کشورهای غربی هرگز دلسوز ملت ایران نبوده و با شایعه پراکنی و انتشار شایعات سعی در ایجاد چالش و تنش در جامعه ایران دارد.

خاتمی با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم اربعین حسینی افزود: موفقیت بین المللی کشورمان و عضویت در پیمان شانگهای چین پس از ۱۶ سال پذیرفته شدن دستاوردهای مهمی محسوب می شود که این مهم عصبانییت آمریکا را به همراه داشته است.

امام جمعه زنجان موج سواری غرب  و ضدانقلاب در حادثه فوت مرحومه مهسا امینی را به عنوان نمونه بارز از سوءاستفاده از شرایط عنوان کرد و گفت:  ما هم عمیقا از این حادثه متاسف هستیم، او یک ایرانی بود، غیرت ما هم قبول نمی کند، اما دشمنان چنین  وانمود کردند همدردند، بطور ی که لباس سیاه به تن کردند، چگونه است که تا دیروز جنایت انجام دادید، در خصوص جنایت هایی که گروهک هایی در کردستان ایران انجام دادند، آیا حرفی از آن زدند؟

خاتمی با بیان اینکه مگر آنها که جان خود را از دست دادند، انسان نبودند، گفت: شبکه های سعودی، آمریکا و اسرائیل و اتش بیار مساله این کشورها بودند، بر فرض اینکه خطایی شده، باید اینگونه باشد، چرا باید اموال عمومی تخریب شود؟ راه حل این مساله این است؟ در اغتشاشات اخیر ۶۱  دستگاه آمبولانس را تخریب کردند که صرفا برا انتقال بیماران است، حتی به مسجد نیز رحم نکرده و آتش زدند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور محترم اولین کسی بود که با خانواده دختر فوت شده تماس گرفت و قول رسیدگی داد، افزود: رییس قوه قضائیه  هم بطور رسمی قول رسیدگی ویژه به این موضوع داده است.

امام جمعه زنجان گفت:  استکبار جهانی با ابزارهای مختلف در تلاش برای ضربه زدن به ایران اسلامی است و نسبت به توطئه های دشمنان باید بیش از گذشته هوشیار بود.

خاتمی با اشاره به اینکه پدران و مادران به این مهم توجه کنند که بیش از گذشته نسبت به توطئه دشمن توجه کرده و حساس باشند، افزود: نوجوانان سرمایه های کشورمان هستند، فضای مجازی با انتشار مطالب دروغ اذهان آنان را تغییر می دهد، والدین حواس شان جمع باشند.

امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه جوانان و نوجوانان سرمایه های کشور هستند، نمی خواهیم ذره ای صدمه به آحاد ملت کشورمان وارد شود، گفت: باید جوان و نوجوانان خود را ارشاد کرد، یکی از نشانه های بصیرت این  است باید دید گلوله دشمن از کدام  سمت می آید، یک دختر ایرانی فوت شد و ما هم متاسف و داغدار هستیم اما در این میان شبکه های بیگانه بیش از گذشته فعال شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه نیرویا نتظامی همواره حافظ نظم و امنیت جامعه بوده و همواره در صحنه های مختلف مانع از تضییع حقوق شهروندان شده است، گفت: مامور انتظامی را که تامین امنیت را بر عهده دارد، آتش می زنند، این در حالی است که نیروی انتظامی بطور میانگین در هفته در حالت عادی ۶ نفر از نیروهای خود را برای حفظ نظم و امنیت تقدیم نظام می کند.

امام جمعه زنجان همچنین با اشاره به هفته دفاع مقدس، گفت: دوران دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که همه معادلات دشمنان را برهم ریخت.

خاتمی با تاکید بر اینکه امروز بیش از هرزمان دیگر نیازمند تبیین ارزش های دفاع مقدس در جامعه هستیم،  افزود: دوران دفاع مقدس برجسته ترین مقطع زمانی، فکری و اعتقادی مسلمان به ویژه در حیات سیاسی ملت ایران است.

خاتمی در ادامه با اشاره به اجتماع عزتمندانه و باشکوه پیاده روی اربعین، گفت: از مردم و دولت ایران و به ویژه ملت عراق به دلیل استقبال عاشقانه از زوار اربعین ایرانی تشکر می کنیم.

نسبت به توطئه های دشمنان باید بیش از گذشته هوشیار بود

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا