نقش انقلاب اسلامی در شناسایی واقعه عظیم کربلا

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان به نقش انقلاب اسلامی در شناسایی واقعه عظیم کربلا گفت: یادمان باشد نباید سیدالشهدا را محدود به شیعیان کرد، چرا که این اقدام به ضرر اسلام تمام خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، زهرا نقوی، عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان در نشست بین‌المللی با موضوع اعتلای نهضت حسینی تحقق تمدن نوین اسلامی به قرار گرفتن در محرم اشاره و اظهار کرد: این ایام حال و هوای خاصی را برای مسلمانان ایجاد کرده است.

عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان با بیان اینکه امام حسین (ع) جان خود را فدای کرامت انسانی کرد، اظهار کرد: در آن مقطع از تاریخ انسان‌ها با اقدامات خود در قالب حاکمیت اسلامی بلایای زیادی را بر سر دین و مسلمانان آورده بودند.

وی با تاکید بر نقش بی‌بدیل حضرت عباس در قیام امام حسین (ع) افزود: این نقش را در عصر حاضر امام خمینی ایفا کرده و کمک کرد که ما اسلام و امام حسین (ع)را بشناسیم.

نقوی به نقش انقلاب اسلامی در شناسایی واقعه عظیم کربلا اشاره و تصریح کرد: یادمان باشد که عزاداری ایام محرم در همه جای دنیا برگزار می‌شود، ولی آنچه ارائه نمی‌شود شناسایی ابعاد مختلف این واقعه است.

عضو پارلمان ایالت پنجاب پاکستان به حضور اقشار مختلف مردم در واقعه کربلا و همراهی امام زمان خود اشاره کرد و گفت: یادمان باشد نباید سیدالشهدا را محدود به شیعیان کرد، چرا که این اقدام به ضرر اسلام تمام خواهد شد.

وی با تاکید بر لزوم برنامه‌ریزی برای معرفت‌افزایی در مورد واقعه کربلا افزود: این معرفت‌افزایی زمینه نقش‌آفرینی ور قیام منجی را فراهم خواهد کرد.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا