نهالستان کوشکن از تنوع گونه‌ای خوبی برخوردار است

وی با بیان اینکه نهالستان کوشکن از تنوع گونه‌ای بسیار خوبی برخوردار است، تصریح کرد: این نهالستان می‌تواند نهال‌های لازم را برای کشت درحوزه استحفاظی استان زنجان تامین کند.

پورمقدم با اشاره به طرح مردمی کاشت یک  میلیارد درخت، ادامه داد: طرح مردمی کاشت یک میلیارد درخت آغاز شده است و در مدت ۴ سال اجرایی می‌شود. بطور متوسط هر سال ۲۵۰ میلیون اصله درخت یا نهال در کشور کشت خواهد شد. پروژه‌های متنوعی در این طرح در نظر گرفته شده و دستگاه‌ها و ارگان‌ها به خصوص اقشار مختلف مردم در این طرح حضور خواهند داشت.

 وی افزود: عرصه‌هایی که برای کشت مستعد هستند شناسایی شدند. مطالعات، استعداد یابی و ارزیابی نهال و درخت کاری و توسعه جنگل صورت گرفته و نقشه‌های رقومی آن آماده شده است و از فصل کاشت که اواخر پاییز است به تدریج نهال‌ها آماده کاشت خواهند بود.

رئیس مرکز جنگل‌های خارج از شمال سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور با بیان اینکه فرایند تولید نهال این طرح از نیمه دوم سال ۱۴۰۱ شروع شده و ادامه دارد، خاطرنشان کرد: امید است سایر دستگاه‌ها و اقشار مختلف مردم و همه دستگاه‌های تاثیر گذار در این طرح کمک کننده باشند و مسئولیت اجتماعی توسعه فضای سبز انجام شود؛ برخی از این دستگاه‌ها در اجرای قانون هوای پاک در شهرهایی که نیازمند‌ توسعه فضای سبز و درخت کاری در راستای کاهش آلاینده‌ها فعالیت دارند.

نهالستان کوشکن از تنوع گونه‌ای خوبی برخوردار است

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : پورتال زنجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا