نگاه سیاسی به تولید نداشته باشید

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

علی یگانه‌فرد ظهر امروز ( ۱۰ آذرماه) در مراسم  تودیع و معارفه رئیس‌ سازمان صمت استان زنجان، با تاکید بر اینکه از تجارب مدیران گذشته بهره‌مند شوید، اظهار کرد: ‌متاسفانه از مدیری که سال‌ها تجربه کسب کرده استفاده‌ای نمی‌شود.

وی با اشاره به نقش محوری و حائز اهمیت سازمان صمت در اقتصاد، اذعان کرد: مهم‌ترین محور اصلی فعالان اقتصادی رفع موانع تولید است که شاهدیم گاهی علاوه بر تحریم‌های خارجی تحریم‌های داخلی مانع کار فعالان اقتصادی و صنعتی است.

یگانه‌فرد با اشاره به قوانین دست و پاگیر و ضعف در تامین مالی، بیان کرد: بی‌ثباتی سیاست‌ها و غیرپیش‌بینی بودن قیمت مواد اولیه، از جمله موانع پیش‌ روی فعالان این حوزه‌ها است.  
 
وی با بیان اینکه باید نگاه دولت‌مردان به تولید، سیاسی نباشد و در توسعه و رشد اقتصادی استان حمایت‌های لازم انجام گیرد، ابراز کرد: تدوین و تهیه سند توسعه و نقشه‌راه تجاری استان، از جمله اولویت‌های است که در راستای توسعه صنعت برداشته‌ایم.  

یگانه‌فرد با اشاره به رفع مشکلات زیرساختی و سامانه‌ها، بهبود و تسهیل، شناسایی موانع تولید و اقتصاد، افزایش همکاری اتاق بازرگانی با هیئت‌های تجاری و کشورهای مقصد تجاری، ضرورت بهبود و روان‌سازی فرآیندهای اداری، اقدام برای مشکلات شهرک‌های صنعتی، بسترسازی مناسب از ظرفیت‌های جدید به ویژه دانش‌بنیان، ارتباط با سازمان جهادکشاورزی در راستای ایجاد صنایع تبدیلی همچنین صنایع دستی برای صادرات، بررسی مشکلات واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل و بازگشایی دفتر امور خارجه در استان را از جمله برنامه‌هایی دانست که  اتاق بازرگانی با همکاری سازمان صنعت معدن و تجارت در نظر دارد.

در ادامه این مراسم رئیس جدید سازمان صمت استان زنجان، گفت: اعتماد و اطمینان به پرنسل سازمان و همکاران و فعالان حوزه صنعت، ‌معدن و تجارت مهم‌ترین اصلی است که در ابتدا به آن‌ توجه خواهیم داشت. 

مجید گلشنی با اشاره به نگاه جامع‌گرانه به مسائل، اظهار کرد: تلاش جهادی و جوان‌گرایی از جمله مسائلی است که باید در امور مورد توجه باشد.  

وی پایش و بهره‌گیری از عملکرد مدیران گذشته و ادامه راه پروژه‌های قبلی را یکی از برنامه‌های خود عنوان کرد و افزود: مقایسه خود با استان‌های پیشرفته باعث احساس تحول و رقابت خواهد شد، از طرفی تولید و پرورش نیروهای موثر مدیریتی، اصلاح موانع و بهره‌گیری از تشکل‌ها، ایجاد کمیته‌های سرمایه‌گذاری و فعال‌سازی سرمایه‌های راکد استان از جمله برنامه‌های است که در نظر است.

وی همچنین توسعه عدالت اقتصادی با توجه به آمایش‌سرزمینی و اعزام هییت‌های تجاری با توجه به همین نکته، بروزرسانی و توسعه حکم‌رانی الکترونیک، مردمی‌سازی اقتصاد و تلاش برای افزایش صنایع مولد و مادر را در استان از دیگر اهداف خود بیان کرد.

رییس سابق سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان نیز در این‌ مراسم با تاکید بر حمایت‌ از بخش خصوصی، خانه صنعت، معدن، اصناف و شهرک‌های صنعتی به عنوان جزئ مهمی از سازمان صنعت و معدن، تجارت، اظهارکرد: اعتماد به اتاق بازرگانی، نظام مهندسی و تشکل‌ها منجر به نتایج مثبت در توسعه استان شد.  

ناصر فغفوری با اشاره به شفاف‌سازی و تلاش برای تجمیع آمار واقعی، افزود: سعی بر این داشتیم که با اصحاب رسانه تعامل خوبی داشته باشیم و به جایگاه واقعی صنعت، معدن و تجارت در استان بپردازیم که با تلاش همه فعالان این حوزه‌ استان در جایگاه مطلوبی قرار دارد که البته مسیر و نیاز پیشرفت در این حوزه‌ها بیش از گذشته احساس می‌شود.  

وی زنجان را در نرخ مشارکت جزو سه استان برتر دانست و ابراز کرد: نقش صنعت و در کل سازمان صمت در این شاخص تاثیرگذار بوده است.  

وی با بیان اینکه حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد ارزش سرمایه‌گذاری صنعتی استان از  سایر شهرها است، خاطرنشان کرد: اینکه استان زنجان مقصد سرمایه‌گذاری، انتخاب می‌شود نشانه خوبی برای تحول صنایع خواهد بود.

به گزارش ایسنا در این مراسم مجید گلشنی به‌عنوان رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان معرفی شده و از عملکرد ناصر فغفوری تقدیر به عمل آمد.

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا