نیمی از مدارس کشور با مشارکت خیرین ساخته می‌شود

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدرضا جعفری روز پنجشنبه در جشنواره خیرین مدرسه ساز استان زنجان افزود: تا کنون ۱۵۰ هزار کلاس درس با همت خیران در کشور ساخته شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار خیّر در کشور در زمینه ساخت مدارس فعالیت و مشارکت دارند، اظهار داشت: سال گذشته خیران به میزان سه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای ساخت مدارس تعهد کرده اند که این پروژه در دست اجرا است.

مدیرعامل جامعه خیّرین مدرسه‌ساز کشور با اشاره به نیازها و لزوم ورود خیران به تامین آنها، گفت: احداث فضاهای ورزشی، کتابخانه و هوشمندسازی مدارس از نیازهای کنونی در کنار ساخت مدارس است.

جعفری با بیان اینکه خیران پس از ساخت مدارس باید کنار مدارس بمانند، گفت: در مدارس هیات امنایی این زمینه وجود دارد که خیران عضو هیات امنا شوند و در ادامه در رفع نیازهای جدید مدارس نقش آفرینی کنند.

وی به لزوم توجه به توسعه هنرستان های فنی و حرفه ای و تجهیز آنها به لوازم به روز اشاره کرد و افزود: امروز مهارت آموزی از اهمیت زیادی در اشتغال برخوردار است و خیران می توانند با کمک به هنرستان ها، موجب تقویت آموزش در آنها شوند.

جعفری گسترش امر خیر مدرسه سازی و کریم خیران زا از اهداف برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز در استان ها عنوان کرد و اظهار داشت: ساخت مدرسه باقیات صالحات ضامن خیر دنیا و آخرت است.

به گزارش ایرنا در این مراسم از شماری از خیران مدرسه ساز استان زنجان تجلیل شد.

نیمی از مدارس کشور با مشارکت خیرین ساخته می‌شود

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا