هشدار سطح نارنجی هواشناسی و کشاورزی صادر شد/ «برف و کولاک» و «باد و باران» در راه است

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


مدیرکل هواشناسی استان زنجان به صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی و کشاورزی در سطح استان اشاره کرد و گفت: بارش برف و باران و وقوع کولاک برف در راه است.

محمدرضا رحمن‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان به ورود سامانه بارشی به استان اشاره و اظهار کرد: انتظار وقوع بارش ناشی از فعالیت این سامانه در استان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان به ادامه فعالیت این سامانه طی دو روز آینده اشاره و تصریح کرد: با نفوذ سامانه بارشی دیگر از روز سه‌شنبه انتظار بارش قابل ملاحظه برف در مناطق سردسیر و باران در مناطق گرمسیر وجود دارد.

وی به همراه شدن وزش باد با بارش اشاره و تاکید کرد: این همراهی احتمال وقوع کولاک برف را حتمی خواهد کرد.

رحمن‌نیا به صدور هشدار نارنجی هواشناسی و کشاورزی در سطح استان اشاره و تصریح کرد: بر اساس این هشدار ابتدا مخاطرات جوی شامل بارش باران، گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از  توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سفرهای غیر ضروری و فعالیت‌های کوهنوردی پرهیز شود.

وی نوسان دمایی شهر زنجان را طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۵ درجه اعلام کرد و گفت: زنجان در این بازه زمانی دمایی بین چهار درجه بالای صفر و ۱۱ درجه زیر صفر را پشت سر گذاشته است.

پایان پیام/۷۳۰۰۴


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا