هنر وسیله‌ای برای بیان شیرینی و تلخی‌های جامعه

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

ابوالفضل رفیعی شامگاه امروز (۳ آذرماه) در آیین اختتامیه سی‌وچهارمین جشنواره تئاتر استان زنجان با بیان اینکه شما هنرمندان از طریق تئاتر داشته‌های فرهنگی استان را نشان می‌دهید، اظهار کرد: هنر و دائقه هنری یک نعمتی است که خداوند به برخی از بندگانش عنایت کرده و این ذوق در نهاد هنرمندان به ودیعه گذاشته شده‌ است.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین انتظارهای عمومی از هنرمندان و کسانی که از نعمت هنر برخوردارند، مسئولیت اجتماعی است که قطعا هنرمندان با ابزار هنر می‌توانند واقعیت‌های جامعه اعم از شیرینی‌ها و تلخی‌ها را با ظرافت و با زبان هنر مطرح کنند یا یک پروژکتوری روی موضوع خاصی بیندازند.

این مسئول تصریح کرد: هنرمندان دغدغه مردم یا زوایای مهم موضوعات عمومی را مطرح کنند بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. همچنین در حوزه نویسندگی نیز جای کار داریم و باید کسانی باشند که به خوبی این عرصه را آماده کنند تا با هنر هنرمندان نیز به خوبی نمایش داده شود.

در ادامه مراسم مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی استان زنجان نیز بیان کرد: در سال‌جاری شاهد رخداد اتفاقات خوبی همچون جشنواره پانتومیم، اجرای نمایش خیابانی، نمایش صحنه‌ای و ورود ۵۰ عصو جدید به تئاتر بودیم.

علی فریدراد خاطرنشان کرد: ۱۶ اثر برای شرکت در جشنواره ارسال شده بود و در مرحله بازبینی ۹ اثر انتخاب و سرانجام ۷ اثر برای جشنواره انتخاب شد که از باتوجه به انصراف یک تیم با ۶ اثر جشنواره را اجرا کردیم.

به گزارش ایسنا، به انتخاب هیئت داوران دو نمایش “خیر نبینی سعیده” به کارگردانی اصغر محمدی از شهرستان زنجان و نمایش “عاشقانه‌های بازمانده از یک جنایت جنگی” به کارگردانی داود نجفی از شهرستان خرمدره به مرکز هنرهای نمایشی معرفی خواهند شد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا