هیچ بهانه‌ای برای عدم تامین آب، برق و گاز مسکن ملی زنجان پذیرفتنی نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، محسن افشارچی استاندار زنجان در یک ماه اخیر امروز برای دومین بار پیاپی از آخرین وضعیت پروژه‌های نهضت ملی مسکن بازدید کرد.

افشارچی این بار سراغ پروژه‌های شرق زنجان رفت و از نزدیک روند ساخت طرح نهضت ملی مسکن را بررسی کرد. اصلی‌ترین بازدید استاندار زنجان مربوط به پروژه یک هزار و ۲۹۶ واحدی شش طبقه بود.

استاندار زنجان در این بازدید با اشاره به اینکه برای تنظیم قیمت مسکن در استان نیازمند افتتاح سریع پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن هستیم، گفت: استان زنجان به نسبت ساخت مسکن در کشور جلو است ولی طبیعی است چون جلو هستیم مشکلات مقابل این طرح را بیشتر لمس می‌کنیم.

تحویل بخشی از واحدهای نهضت ملی مسکن زنجان تا پایان امسال

وی خطاب به دستگاه‌های خدمات رسان (آبفا، برق و گاز) گفت: زیرساخت‌های طرح نهضت ملی مسکن باید فراهم شود و هیچ عذر و بهانه‌ای از این شرکت‌ها مورد قبول نیست؛ مردم از ما درخواست تحویل مسکن در موعد مقرر را دارند و وظیفه ما نیز این است که این واحدها را تحویل دهیم.

استاندار زنجان دغدغه ساخت مسکن ملی را دغدغه نخست خود دانست و افزود: بر اساس وعده قبلی که در بازدید از پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن داده بودم، هر ماه یک بار  از پروژه‌ها بازدید خواهم کرد تا در جریان آخرین روند کار قرار بگیریم.

 سعید شاهین‌فر معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: براساس وعده داده شده تا پایان امسال حدود ۶۷ واحد M6 آماده تحویل خواهد بود ولی متأسفانه زیرساخت‌های آن توسط دستگاه‌های خدمات رسان فراهم نشده است. طبق وعده داده شده تا پایان شهریور ۱۴۰۲ مابقی واحدهای پروژه M6 تحویل متقاضیان می‌شود.

وی با انتقاد از شرکت آبفا بابت عدم حفر چاه و آبرسانی به واحدها گفت: با اینکه اعلام کردیم زمینی برای حفر چاه در پروژه‌های شرق زنجان به شرکت آبفا خواهیم داد ولی این شرکت تاکنون اقدامی برای آبرسانی نکرده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره‌کل راه و شهرسازی استان زنجان با اشاره به اینکه شرکت آبفا یک شرکت خصوصی است و بیشتر به دنبال منافع مالی است، عنوان کرد: به طور مثال برای پروژه ۳۶۸ واحدی گلشهر این شرکت تقاضای پول ۵.۵ میلیارد تومانی (به طور متوسط هر واحد ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان) کرده و طبیعی است این مقدار بسیار بالا است و پیمانکار هم چاره‌ای ندارد این پول را از مردم بگیرد.

وی ادامه داد: اداره برق هم اقدام خاصی در زمینه برق‌رسانی نکرده است. طبق قانون برق رسانی داخل سایت بر عهده اداره راه و شهرسازی است ولی اداره برق تاکنون مقدمات برق رسانی و خرید ترانس برق را تا بیرون سایت انجام نداده است.

شاهین‌فر با قدردانی از خدمت‌رسانی‌های شرکت گاز برای پروژه‌های طرح نهضت ملی مسکن گفت: خوشبختانه این شرکت با اداره‌کل راه و شهرسازی تعاملات خوبی دارد و به وظایف قانونی خود عمل کرده است. اما گلایه اصلی ما از شرکت آب و برق است که البته استاندار زنجان این شرکت‌ها را تکلیف کرده است که با این اداره‌کل همکاری کنند.

انتهای پیام/ن

 

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا