وجود رابطه بین امام و امت در نظام ولایت

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


مبلغ آرژانیتی‌الاصل در کشورهای اروپایی و امریکایی با تاکید بر اینکه در نظام امامت بین امام و امت وابستگی وجود دارد، گفت: در واقع امامت با حرکت امت معنا پیدا می‌کند و در قبال امام، امت هم وظایفی بر عهده دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سهیل اسعد مبلغ آرژانیتی‌الاصل در کشورهای اروپایی و امریکایی در نشست بین‌المللی با موضوع اعتلای نهضت حسینی و تحقق تمدن نوین اسلامی با تاکید بر اینکه تحلیل قیام امام حسین (ع) از تنوع فکری و مکانی متاثر و زیاد است، اظهار کرد: بنابراین برای تحلیل این رویداد باید از بیانات خود امام استفاده شود.

این مبلغ با بیان اینکه امام حسین (ع) در مناجات بین خود و خدا اهداف قیام خود را اصلاح دین جدش عنوان کرده است، تصریح کرد: عمل به واجبات از دیگر اهداف این حرکت اعلام شده است.

وی با تاکید بر اینکه در نظام امامت بین امام و امت وابستگی وجود دارد، افزود: در واقع امامت با حرکت امت معنا پیدا می‌کند و در قبال امام، امت هم وظایفی بر عهده دارد.

اسعد با تشریح مسؤولیت‌های امامت و امت در پیشبرد اهداف گفت: از این رو است که در تاریخ هرگاه همراهی امت با امام فراهم بوده اهداف محقق و در غیر اینصورت شکست خورده است.

مبلغ آرژانیتی‌الاصل ادامه داد: از این رو است که در روایات آمده است که اگر امام خود را یاری نکنید ظالمان قوی بر شما مسلط خواهند شد.

وی تاکید کرد: قیام امام حسین (ع) یک مسؤولیت برای امام و یک مسؤولیت هم برای امت به شمار می‌رود.

انتهای پیام/۷۳۰۰۴


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا