ورود سامانه بارشی از اوایل هفته آینده/ سرما و یخبندان زنجان را در برمی‌گیرد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


مدیرکل هواشناسی استان زنجان از ورود سامانه بارشی به استان از اوایل هفته ِآینده خبر داد و گفت: این سامانه بارش‌های پراکنده برف و باران را موجب شده و افزایش دما را در پی خواهد داشت.

محمدرضا رحمن‌نیا در گفت‌‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، امروز در اغلب مناطق شاهد آسمانی صاف تا قسمتی ابری خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه در شهرستان طارم پوشش ابر بیشتر است، افزود: پوشش ابر موجود در منطقه با احتمال بارش پراکنده برف در ارتفاعات همراه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه از روز چهارشنبه تا جمعه، سامانه بارشی قابل‌ملاحظه‌ای برای استان پیش‌بینی نمی‌شود، تصریح کرد: رخداد بارش‌های خفیف و محلی طی این روزها دور از انتظار نخواهد بود.

رحمن‌نیا ادامه داد: همچنین هوای سرد و یخبندان تا پایان هفته در سطح استان تداوم خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان ادامه داد: از ابتدای هفته آینده به تدریج با ورود یک سامانه بارشی به استان شاهد بارش پراکنده برف و باران و افزایش نسبی دما خواهیم بود. 

وی با بیان اینکه داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی استان در ۲۴ ساعت گذشته نشان می‌دهد که گیلوان با ۱۲ درجه و خیرآباد  با ۲۰- درجه به‌ترتیب گرمترین و سردترین  ایستگاه‌های هواشناسی استان زنجان بوده‌اند که خیرآباد بعد از سراب (با ۲۶- درجه) دومین ایستگاه سرد کشور بوده است.
پایان پیام۷۳۰۰۴


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا