ورود قطعی ۲۹۴ میلیون دلار کالا به گمرک استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از مهر،

زین العابدین گنج خانلو روز سه شنبه گفت: واردات کل به استان حدود ۳۳۵ میلیون دلار به وزن بیش از ۲۵۸ هزار تن گزارش شده که ۱۹ درصد از لحاظ ارزش و ۵ درصد از لحاظ وزن افزایش داشته است. 

وی افزود: صادرات شش ماه استان بیش از ۱۲۹ هزار تن کالا به ارزش حدود ۲۰۲ میلیون دلار است که ارزش حدود ۳۴ درصد و از نظر وزن ۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش دارد.

مدیرکل گمرک زنجان گفت: واردات قطعی به استان ۲۹۴ میلیون دلار به وزن بیش از ۱۱۰ هزار تن، که نسبت به سال گذشته از نظر ارزش ۲۴ درصد و از نظر وزن ۴ درصد رشد داشته و به ثبت رسیده است.

گنج‌خانلو با بیان اینکه کالاهای وارد شده از طریق گمرک استان شامل مواد اولیه، قطعات و ماشین آلات خط تولید است گفت: واردات قطعی کالا به ارزش ۲۹۴ میلیون دلار به زنجان بوده است.

وی عمده کالاهای صادراتی از گمرک استان را شامل انواع شمش فلزات، انواع مقاطع فلزی و مفتول، اسید سولفونیک و لبنیات اعلام کردو افزود: میانگین ارزش هر تن کالای صادراتی از گمرک استان نیز حدود یک هزار و ۵۶۰ دلار است.

گنج خانلو افزود: کالاهای وارد شده از طریق گمرک استان شامل مواد اولیه، قطعات و ماشین آلات خط تولید بوده که متوسط ارزش کالاهای فوق به میزان هر تن ۲ هزار و ۶۵۲ دلار است.

مدیرکل گمرک زنجان ابراز کرد: عمده کالاهای صادراتی از گمرک استان هم عبارتند از انواع شمش فلزات، انواع مقاطع فلزی و مفتول، اسید سولفو نیک، لبنیات که میانگین ارزش هرتن کالای صادراتی از گمرک استان نیز حدود یک هزار و ۵۶۰ دلار است.

گنج‌خانلو تاکید کرد: واردات موقت به استان ۱۴۷ هزار تن به ارزش حدود ۴۱ میلیون دلار بوده که نسبت به سال گذشته از نظر ارزش ۷ درصد کاهش و از نظر وزن ۷ درصد افزایش داشته است.

ورود قطعی ۲۹۴ میلیون دلار کالا به گمرک استان زنجان

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا