پرداخت۱۴ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض مسکن به روستاییان کم‌درآمد در زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از فارس،


مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: در سال‌جاری ۱۴میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض مسکن به روستاییان کم‌درآمد زنجان پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، رضا خواجه‌ای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، تامین مسکن روستائیان در راستای تثبیت و ماندگاری جمعیت روستایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اظهار داشت: در سال‌جاری ۱۵۴ فقره کمک بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی به میزان ۱۴ میلیارد ریال از سوی حساب ۱۰۰ امام (ره) بنیاد مسکن استان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان ادامه داد: تعداد کل واحدهای مسکونی شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر۲۵ هزار و ۵۰۶ واحد است که تعداد ۱۰ هزار و ۷۸۴ واحد از تسهیلات بهسازی و مسکن مهر مقاوم‌سازی شده است.

وی با بیان اینکه از  مجموع ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲ هزار واحد مسکونی در سطح استان مقاوم سازی شده ، معادل ۵۶ درصد افزود : در راستای مقاوم‌سازی و بهسازی، کیفیت ساخت واحدهای ساختمانی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده نمی‌شود.

خواجه‌ای نظارت بر ساخت و سازهای روستایی به صورت اصولی و ترویج فرهنگ مقاوم‌سازی را از اهداف اصلی این نهاد انقلابی دانست و تاکید کرد: مهندسان نقش و مسؤولیت خطیری در نظارت بر ساخت و سازها بر عهده دارند تا ساختمان‌‌ها با اصول فنی و طبق آیین‌نامه مقررات ملی ساختمان بنا شوند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان از فعالیت ۱۳۴ ناظر نظام فنی روستایی در این استان برای نظارت بر  ساخت و ساز های روستایی خبر داد و افزود: هم‌اکنون ۲۵ دفتر فنی و مهندسی نیز در راستای طراحی واحدهای مسکونی روستایی در سطح استان فعال است.

انتهای پیام/۷۳۰۰۹


راهنمای جامع استان زنجان

منبع : فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا