پنج هزار میلیارد ریال در شرکت آب و فاضلاب زنجان سرمایه گذاری شد

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایرنا،

علیرضا جزء قاسمی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این سرمایه گذاری ها به روش های مختلفی از جمله فاینانس داخلی، بیع متقابل و یا BOT انجام شده است که طی آن ۶ طرح بزرگ سرمایه گذاری در بخش های آب و فاضلاب اجرایی و محقق شده است.
به گفته وی، طرح واگذاری تکمیل تاسیسات تصفیه فاضلاب شهر زنجان که تا پایان سال جاری وارد مدار بهره برداری خواهد شد، یکی از این طرح هایی است که با اجرای آن بیش از ۴۱۰ هزار نفر تحت پوشش خدمات جمع آوری بهداشتی فاضلاب قرار خواهند گرفت.
این مسوول ادامه داد: طرح واگذاری تکمیل تاسیسات فاضلاب شهر ابهر نیز با مشارکت بخش خصوصی به روش بیع متقابل و بهره برداری ۲۵ ساله توسط سرمایه گذار، از طرح های دیگری است که با اجرای آن ۱۲۲ هزار نفر در شهر ابهر از خدمات جمع آوری فاضلاب بهره مند خواهند شد.
جزء قاسمی با اشاره به واگذاری بخشی از پساب تصفیه خانه فاضلاب شهر زنجان به شرکت شهرک های صنعتی استان در شهرک صنعتی اشراق، افزود: با عقد قراردادی ۲۵ ساله، مشکل آب واحدهای صنعتی مستقر در شهرک صنعتی اشراق رفع شد.
وی با بیان ضرورت حمایت از تولید و اشتغال و پیشگیری از تعطیلی واحدهای صنعتی در شرایط ویژه کشور که دست به گریبان جنگ اقتصادی است، گفت: در همین راستا شرکت آبفا استان زنجان نسبت به رفع مشکل تامین آب شهرک صنعتی نوآوران در زنجان اقدام کرده و بخشی از پساب تولیدی در تصفیه خانه فاضلاب را به این شهرک صنعتی اختصاص داده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان عنوان کرد: جهت پیشگیری از مصرف آب شرب در بخش صنعت و حفظ منابع آبی برای مصارف آشامیدنی، شرکت آبفا ۱۲ هزار مترمکعب پساب فاضلاب را برای مصرف در شرکت راشا کاسپین ایرانیان اختصاص داده است.

پنج هزار میلیارد ریال در شرکت آب و فاضلاب زنجان سرمایه گذاری شد

راهنمای جامع استان زنجان

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا