کلم بروکلی در دایره محصولات زراعی طارم قرار دارد

راهنمای جامع استان زنجان

به گزارش راهنمای جامع استان زنجان به نقل از ایسنا،

آرش محمدی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره برداشت محصول کلم بروکلی در شهرستان طارم، اظهار کرد: سطح زیرکشت محصول کلم بروکلی در شهرستان طارم در سال‌جاری ۱۱ هکتار بوده و میانگین تولید این محصول در هر هکتار ۱۷ تن اعلام شده است.

وی افزود: برداشت محصول کلم بروکلی در شهرستان طارم از دهه سوم آبان‌ماه آغاز شده و تا روزهای اول بهمن‌ماه کار برداشت ادامه می‌یابد؛ البته آذرماه و دی‌ماه این محصول برداشت خوبی دارد.

این مسئول تصریح کرد: کلم بروکلی در شهرستان طارم کیفیت خوبی داشته و با قیمت مناسبی نیز در سال‌جاری خریداری می‌شود ولی متاسفانه تنها در یک روستا از شهرستان (روستای قارقلی چم) کار کشت و برداشت محصول کلم بروکلی انجام می‌شود.

محمدی با بیان اینکه شهرستان طارم ظرفیت کاشت محصولات زیادی را دارد ولی جاافتادن کاشت یک محصول مهم است، ادامه داد: همه نقاط شهرستان طارم به جز روستاهای کوهستانی امکان کاشت محصول کلم بروکلی را دارند و روستاهای پایین‌دست که سیر و سیب‌زمینی می‌کارند نیز می‌توانند نسبت به کاشت این محصول اقدام کنند.

کارشناس مسئول واحد زراعت جهادکشاورزی شهرستان طارم با بیان اینکه کلم بروکلی محصول استراتژیک نیست ولی محصول درآمدزایی است که خواص زیادی هم دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فصل کشت کلم بروکلی به کم‌آبی برخورد نمی‌کند و برداشت آن نیز در فصل پاییز است، برخلاف محصولاتی همچون محصول گوجه‌فرنگی در زیر نور آفتاب برداشت نمی‌شود و قیمت خوبی نیز دارد، انتظار داریم که توسط کشاورزان و روستاهای دیگر نیز توسعه یابد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا