کلنگ احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف خدابنده بر زمین زده شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری پرس،حکمت اله هاشمی روز چهارشنبه در آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای شهر کرسف شهرستان خدابنده ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امیدواریم با تاسی از سیره ائمه اطهار(ع) و شهدای هشت سال دفاع مقدس بتوانیم اهداف و برنامه های پیش رو را با موفقیت و سربلندی سپری کنیم و نتیجه این برنامه ها عاید هموطنان شود.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر رسالت های اجتماعی مهمی دارد که یکی از این رسالت ها و برنامه هایی که در سطح ملی و استانی پیگیری می کنیم موضوع حوادث و سوانح است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پاسخگویی به حوادث و سوانح بدون آمادگی معنایی ندارد و این مهم مولفه ای کلیدی محسوب می شود.

هاشمی اظهارداشت: یکی از پارامترهای مهمی که در آمادگی اهمیت دارد پایگاه های امداد و نجات جاده ای است.

وی ادامه داد: در ششمن روز از هفته دفاع مقدس با کلنگ زنی احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای و کمک خیرین و مسئولان می توانیم یکی از ابزارهای پاسخگویی به حوادث را در منطقه کرسف محقق عملیاتی کنیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: شهرستان خدابنده بر اساس آمایش سرزمینی نیازمند چهار پایگاه امداد و نجات جاده ای دیگر نیزمی باشد.

هاشمی تاکید کرد: از حمایت مسئولان شهرستانی و مشارکت مردم کرسف در اهدای زمین پایگاه امداد و نجات جاده ای قدردانی می کنیم و در هلال احمر نیز با کار جهادی و توان مضاعف عملیات ساخت آن را شروع خواهیم کرد.

وی افزود: در مسیر ارتباطی خدابنده به بیجار که مسیر پرترددی و حادثه خیز به شمار می رود شاهد کاهش حوادث چشمگیری خواهیم شد و علاوه بر این، سایر حوادث طبیعی که درشهرستان خدابنده وجود دارد را پوشش امدادی خواهیم داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف نیز همانند مساجد و پایگاه های بسیج که در هشت سال دفاع مقدس محل اصلی تجمع مردم برای حمایت از نظام بود، برای حمایت از حوادث و سوانح فعال شود.

هاشمی تاکید کرد: نیروهای نظامی که برای دفاع همه جانبه از نظام آماده هستند باید در هلال احمر نیز آماده پاسخگویی مناسب برای حوادث باشیم.

وی یادآوری کرد: احداث پایگاه های امداد و نجات جاده ای با رسیدن به موقع امدادگران و نجاتگران برای امدادرسانی به آسیب دیدگان در پیشگیری از مرگ های بالینی بسیار تاثیرگذار است.

فرماندار شهرستان خدابنده نیز در ادامه این آیین گفت: کلنگ زنی عملیات اجرایی پروژه احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف نیز همانند سایر پروژه ها با همت جمعی محقق شد.

جواد تاراسی اظهارداشت: در تمام مناطق شهرستان خدابنده هم خیرین، اعضای شورای اسلامی و شهرداران نقش موثری در اجرای پروژه ها دارند.

وی خاطرنشان کرد: همت خیرین و اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار کرسف مهم بوده که از سال گذشته ساختمانی برای فعالیت پایگاه امداد و نجات جاده ای موقت لحاظ کرده بودند.

فرماندار شهرستان خدابنده گفت: با تلاش نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی مجوز احداث و راه اندازی پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف اخذ شد.

تاراسی یادآوری کرد: باید همکاری و همیاری انجام شود تا پروژه احداث این پایگاه در کمترین زمان ممکن به پایان برسد و مردم متدین کرسف و خیرین و نیکوکاران نیز در این زمینه ورود داشته باشند چرا که مشارکت این قشر تاثیرگذار است تا سال آینده این پروژه افتتاح شود.

شهردار کرسف نیز در آیین کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: این شهر در عرصه ایثار و شهادت همیشه سرآمد بوده است.

فیض اله شیرازی اظهارداشت: خوشبختانه یکی از پایگاه های ارگان بشردوستی که کار آن رسیدگی به مصدومان و نجات جان انسان هاست در شهر توریستی و تاریخی کرسف احداث می شود.

وی یادآوری کرد: شورای اسلامی شهر کرسف از اهدای زمین برای ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای کرسف به هلال احمر استقبال کردند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بر اساس آیات قرآن کریم هر فردی که در راه خدا انفاق می کنند احسان آنها همانند دانه گندمی است که می روید و از هر سنبل آن صد دانه می روید.

حجت الاسلام و المسلمین جواد نصیری افزود: کسی که انفاق کند و جان، فکر و ثروت خود را در راه خدا نفاق کند گویی صد برابر رشد خواهد کرد.
وی اظهارداشت: مشارکت در احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای که جزو اهداف هلال احمر و تسکین آلام بشری است، همکاری داشته باشیم.

گفتنی است، با پایان عملیات ساخت پایگاه امداد و نجات جاده ای شهر کرسف در شهرستان خدابنده، تعداد پایگاه های امدادی این شهرستان به ۳ پایگاه و در استان زنجان نیز به ۱۲ پایگاه افزایش خواهد یافت.

مراسم کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای شهر کرسف شهرستان خدابنده با حضور فرماندار شهرستان خدابنده، فرماندهان نظامی، اعضای شورای اسلامی شهر کرسف، خیرین این شهر، اعضای جوانان، امدادگران و داوطلبان شهرستان و سایر مسئولان برگزار شد.

در پایان این آیین مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان زنجان ، فرماندار شهرستان خدابنده، شهردار کرسف و معاون هلال احمر شهرستان خدابنده با خانواده اولین شهید هشت سال دفاع مقدس شهید زنده یاد قندعلی افشار دیدار کردند.

راهنمای جامع استان زنجان

منبع: فاونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا