آبشار کله خانه (کوله خانه)

به استان زنجان و شهرستان ابهرخوش آمدید.استان زنجان دارای شهرها و روستاهای بسیاری است.ابهر بعد ازشهر زنجان دومین شهر پرجمعیت استان به شمار می آید. این شهرستان دارای آثار تاریخی متعدد میباشد.آثار تاریخی ثبت شده در یونسکو و همچنین استقرار کارخانه های فراوان و دارا بودن باغات و زمین های کشاورزی پر محصول، وهمچنین طبیعت زیبا از ویژگی های این شهر به شمار می آید.در این پست توضیحاتی در مورد محل قرار گیری آبشار کله خانه (کوله خانه) داده شده است.

آبشار کله خانه (کوله خانه)
آبشار کله خانه (کوله خانه)

بعلت همجواری با استان های گیلان و قزوین و شهرستان های خرمدره و خدابنده و تاکستان و وجود ایستگاه راه آهن در شهر خرمدره از نقاط مناسبی به جهت گردشگری میباشد.این شهرستان به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیای کوهستانی بستری مناسب جهت بازدید گردشگران است.

آبشار کله خانه (کوله خانه)
آبشار کله خانه (کوله خانه)

آبشار کله خانه (کوله خانه)

این آبشار در نزدیکی یک روستا به نام کله خانه قرار دارد. آبشار زیبای کله خانه (کوله خانه) در دره ای سرسبز و زیبایی قرار دارد. موقعیت مکانی این آبشار در ۱۵ کیلومتری شمال شرقی شهرابهر است که در مسیر زیبای ییلاق مرشون (مرچین) قرار دارد. تفریحات و سرگرمی هایی که می توان در این منطقه انجام داد عکاسی و آبتنی می باشد. ضمنا این مکان برای شب مانی مناسب است.

آبشار کله خانه (کوله خانه)
آبشار کله خانه (کوله خانه)

چگونه به آبشار کله خانه (کوله خانه) برویم

اگر قصد سفر به آبشار کله خانه (کوله خانه) را دارید ابتدا باید به استان زنجان و شهرستان ابهر بروید. برای عزیمت به آبشار کله خانه باید از سمت ابهر به رشت حرکت کرده تا به روستای کله خانه (کوله خانه) برسیم.در این مسیر باغات پربار و درختان سر به فلک کشیده و سپیدار و گردو قرار دارد.یک کیلومتر مانده به این روستا مسیر انحرافی خاکی در کنار جاده قرار دارد.که به سمت این روستا و آبشار می‌رود.بعد از عبور از این مسیر به رودخانه‌ای کوچکی رسیده که ما را به سمت روستا هدایت می‌کند. مسیر حرکتی آبشار با عرض ۳۰/۱ و ارتفاعی بالغ‌بر ۳۰ متر دارد. بعد از عبور به قسمت انتهایی این آبشار حوضچه‌ای وجود دارد که محل مناسبی برای آب‌تنی است.

آبشار کله خانه (کوله خانه)
آبشار کله خانه (کوله خانه)

سایر مکان‌های گردشگری شهرستان ابهر

یکی از روستاهای دیگر زیبای شهر ابهر روستای ویر است.که در محدوده ابهر و نزدیک به قدیمی‌ترین غار داش کسن است.این روستا به دلیل قرار داشتن در منطقه کوهستانی دارای آب‌وهوای سرد و خشک بوده است. معبد داش کسن یا همان مجموعه غارهای داش کسن در حدود ۱۰ کیلومتری روستای ویر و ارتفاعات سر به فلک کشیده سلطانیه زیبا قرار دارد. که در زمان ساسانیان عبادتگاهی به جهت آئین مهرپرستی بوده است. این مکان به سده‌های اول و دوم میلادی تعلق داشته که معماری منحصربه‌فرد این غار که شامل نگاره‌ها و نقش‌ها است در زمان فرمانروایی حاکمان وقت آن پدیدار گشته است که این آثار و نقش‌ها از نمونه‌های ارزشمند تاریخ معماری ایران بشمار می‌آید. از مهم‌ترین بناهای تاریخی و زیارتی می‌توان به بقعه امامزاده اسماعیل اشاره کرد.

سخنی با خواننده عزیز

امیدواریم مطالب مندرج شده در این پست برای شما مفید واقع‌شده باشد.هرچند که در دنیای مجازی نمی‌توان حس و حال بازدید واقعی را ایجاد کرد.در پایان از شما خواننده عزیز خواهشمندیم.اگر در مورد این پست و یا سایر مطالب سایت.اطلاعات تکمیلی اعم از عکس یا فیلم یا اطلاعات جدید به‌صورت متنی و غیره.دارید لطفاً با گروه راهنمای جامع استان زنجان در میان بگذارید.تا بتوانیم اطلاعات جامع‌تری در اختیار خوانندگان گرامی قرار دهیم. از اینکه سایت راهنمای جامع استان زنجان را انتخاب کردید ممنون هستیم.

منابع

www.raheeno.com

www.gt724.com

گردآوری اطلاعات: سایت راهنمای جامع استان زنجان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا