آخرین نتایج شمارش آراء انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس در استان زنجان

«مصطفی طاهری» از حوزه انتخابیه زنجان و طارم راهی مجلس یازدهم شد

دکتر مصطفی طاهری
دکتر مصطفی طاهری

مصطفی طاهری با کسب اکثریت مطلق آرا با ۵۹۶۰۳ رای در حوزه انتخابیه زنجان و طارم به عنوان نفر نخست راهی مجلس شد.

مصطفی طاهری که در انتخابات ریاست جمهوری رئیس ستاد آیت‌الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری در استان زنجان بوده و مورد حمایت اصولگرایان است.رزومه و سوابق دکتر مصطفی طاهری

رزومه و سوابق دکتر مصطفی طاهری

انتخابات در زنجان برای انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد+ تعداد آرا

انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم برای انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.

شیخ مهدی باقری
شیخ مهدی باقری
نبی الله محمدی
نبی الله محمدی

انتخابات در حوزه انتخابیه زنجان و طارم برای انتخاب نفر دوم به دور دوم کشیده شد.

در حوزه انتخابیه زنجان و طارم مصطفی طاهری با ۵۹ هزار و ۸۰۰ رای در دور اول راهی بهارستان شد و انتخاب نفر دوم از بین آقایان شیخ مهدی باقری با ۲۸ هزار و ۵۵۰ رای و نبی‌الله محمدی با ۱۹ هزار ۴۷۱ رای به دو دوم کشیده شده است.

شیخ مهدی باقری کیست؟

ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی زنجان در انتخابات مجلس یازدهم
ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی زنجان در انتخابات مجلس یازدهم

زندگی‌نامه و سوابق شیخ مهدی باقری:
🔸 مهدی باقری، فرزند شهید والامقام رحمن در سال ۱۳۵۹ در روستای ینگجۀ زنجان در خانواده‌ای مذهبی و انقلابی متولد شد.پدر بزرگوارش در سال ۶۳ در عملیات بدر به شهادت رسید.
🔹 مهدی پس از گرفتن مدرک دیپلم در رشتۀ ریاضی و فیزیک، با قبولی در آزمون حوزه‌های علمیه، در سال ۱۳۸۰ وارد حوزه علمیه قم شد و با تحصیل در مدارس علمیۀ صدوقی، کرمانی‌ها، و امام محمدباقر (علیه‌السلام) موفق به اتمام دروس سطح یک شد. او سپس در مدارس آیت‌الله گلپایگانی، آیت‌الله بروجردی و فیضیه مقطع سطح دو و سه را نیز در رشتۀ فقه و اصول به پایان رساند.
🔸 شیخ مهدی باقری از سال ۱۳۸۸ به تحصیل درس خارج فقه و اصول پرداخت و از محضر علما و مراجع عظام: محمدحسین فقیه یزدی، محمدحسن فقیه یزدی، مکارم شیرازی، سبحانی تبریزی، علیدوست، هادَوی تهرانی، و اراکی بهره‌مند شد و تحصیل سطح ۴ حوزه را تمام کرد.
🔹 شیخ مهدی هم‌اکنون تحقیقات فقهی اصولی خود را تحت اشراف آیات عظام حوزۀ علمیه قم ادامه می‌دهد.
🔸 شیخ مهدی باقری در کنار تحصیل در سطوح دو و سۀ حوزه، تدریس به طلاب سطح یک، و پس از آن از سال ۹۲ تدریس دروس رسائل و مکاسب را شروع کرد.
🔹 او از سال ۹۶ تاکنون به تدریس فقه و اصول در مدرسه علمیه سید زنجان، و همچنین به تدریس در رشتۀ حقوق دانشگاه مشغول است.
او از همان اوایل طلبگی به‌صورت منسجم، سازمان‌یافته،‌ و گروهی در فعالیت‌های دینی، فرهنگی، و تبلیغی مشغول بود و در کنش‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و انقلابی حضور و مشارکت‌های مؤثر داشت.
شرکت در انتخابات شورای اسلامی شهر زنجان در سال ۹۶ و کسب حدود ۸۰۰۰ رأی، بخشی از این فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی است.
✅ بخشی از سوابق:
مؤسس و مدیر مؤسسۀ علوم اسلامی صبای جمکران (۱۳۸۳)؛ عضو و رئیس هیئت مدیرۀ مؤسسۀ علوم اسلامی صبای جمکران (۱۳۸۲ – ۱۳۹۸)؛ عضو و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مؤسسۀ خیریۀ حضرت باب الحوائج (۱۳۸۹ – ۱۳۹۲)؛ عضو هیئت مدیرۀ مؤسسۀ خیریۀ حضرت باب الحوائج (۱۳۹۲ – ۱۳۹۸)؛ مؤسس، مدیرعامل، رئیس و عضو هیئت مدیرۀ مؤسسۀ و پژوهشکدۀ ثقلین (۱۳۸۷ – ۱۳۹۸)؛ مدیر مرکز حفظ و نشر آثار علمای استان زنجان (۱۳۸۹ – ۱۳۹۳)؛ سرپرست مؤسسۀ فرهنگی‌هنری ایثار به‌مدت ۶ ماه (۱۳۹۲)؛ مدیر فرهنگ‌سرای قرآن و عترت زنجان (۱۳۹۱ – ۱۳۹۳)؛ دبیر و ناظر دبیرخانۀ ستاد ریشه‌کنی بی‌سوادی قرآنی استان زنجان (۱۳۹۰ – ۱۳۹۳)؛ مؤسس و مدیر مؤسسۀ مطالعات فرهنگ و اندیشۀ اسلامی طوبی (۱۳۹۵ – ۱۳۹۸). مشاور و پژوهشگر مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف کشور (۱۳۹۶-۱۳۹۸)
برخی از مواضع:
🔶 اعتقاد و التزام عملی به قانون اساسی، به‌ویژه اصل اساسی ولایت فقیه؛🔷 اعتقاد راسخ به لزوم مقاومت و جهاد برای رسیدن به آرمان‌های انقلاب؛🔶 اعتقاد عمیق و عملی به رسیدگی به مشکلات محرومین و مستضعفین؛🔷 بی‌اعتمادی محض به مدیران غرب‌زده، منفعل، اشرافی، و راحت‌طلب؛🔶 اعتقاد به تسامح و تواضع در برابر مردم، و سخت‌گیری با مسئولین؛🔷 احترام و اعتقاد به مسئولین کارآمد و امتحان‌پس‌داده، و احتیاط در مورد مسئولین مشکوک درقبال آرمانهای انقلاب؛🔶 اعتقاد به جوان‌گرایی، و لزوم نگرش درست به ظرفیت جوانان کشور، و عدم دلبستگی به بیگانگان، و در عین‌حال، معتقد به ارتباط با دولت‌ها و ملت‌هایی که با ملت ایران دشمنی نمی‌کنند؛🔷 اعتقاد به ضرورت ریشه‌کنی لیبرالیسم فرهنگی، اقتصادی، و سیاسی، و جای‌گزینی آن با تفکرات امام خمینی (رحمه‌الله) و رهبر معظم انقلاب (حفظه‌الله)؛🔶 اعتقاد به مدیریت جهادی؛🔷 اعتقاد به ساده‌زیستی مسئولین، و تلاش درجهت ارتقای سطح معیشت مردم و رفاه عمومی؛🔶 اعتقاد به ضرورت اجرای بیانیه گام دوم؛🔷 اعتقاد به اهمیت و ضرورت تحول در مسائل اقتصادی و فرهنگی در کشور؛🔶 اعتقاد به لزوم بهره‌گیری از تجارب ارزشمند پیشکسوتان و متخصصان در مقام مشاور؛🔷 اعتقاد و اعتماد به جوانان مؤمن و انقلابی، و سپردن مسئولیت به جوانان براساس موازین عُقلایی و انقلابی؛🔶 اعتقاد به خدمت شبانه‌روزی به آحاد ملت با هر قومیت، زبان، مذهب، و تفکر سیاسی؛
رئوس برخی از برنامه‌ها و طرح‌ها:
پیگیری جدی طرح رفع مشکلات معیشتی، با اولویت رسیدگی به محرومین و طبقات کم‌درآمد؛ تسهیل در امر ازدواج و تشکیل خانواده در قالب طرح حل مشکل مسکن؛ طرح نظارت شفاف بر عملکرد مسئولین اجرایی کشور؛ طرح نظام جامع نظارت مالی بر مسئولین، نهادها، و فعالیت‌های اقتصادی آن‌ها؛ طرحی عملیاتی برای اجرای مطالبۀ رهبر انقلاب در راستای تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن (طرح طوبی)؛ پیوست فرهنگی در اجرای گام دوم انقلاب؛ طرح الزام به پژوهش و سندنگاری‌های بالادستی، و تدوین برش‌های مرتبط با گام دوم انقلاب اسلامی.

مرتضی خاتمی، از حوزه ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی راهی مجلس شد

مرتضی خاتمی، از حوزه ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی برای دومین دومین دور پیاپی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

مرتضی خاتمی، از حوزه ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی راهی مجلس شد

مرتضی خاتمی، از حوزه ماهنشان، ایجرود و دهستان‌های بوغداکندی با کسب ۱۷۷۶۳ رای برای دومین دومین دور پیاپی راهی مجلس شورای اسلامی شد.

مرتضی خاتمی، عضو فراکسیون امید و عضو کمیسیون بهداشت مجلس دهم است.

حسن شجاعی، از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه راهی مجلس شد

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه راهی مجلس یازدهم شد.

دکتر حسن شجاعی
دکتر حسن شجاعی

حجت‌الاسلام حسن شجاعی، منتسب به اصولگرایان با کسب ۱۹۴۵۴ از حوزه ابهر، خرمدره و سلطانیه راهی مجلس یازدهم شد.

سید البرز حسینی، از حوزه انتخابیه خدابنده راهی مجلس شد

سید البرز حسینی، از حوزه انتخابیه شهرستان خدابنده راهی مجلس شد.

سید البرز حسینی، از حوزه انتخابیه خدابنده راهی مجلس شد

از حوزه انتخابیه شهرستان خدابنده سید البرز حسینی، کاندیدای مورد حمایت ائتلاف و اصولگرایان با کسب ۳۰۸۵۲ راهی مجلس شورای اسلامی شد.

مشارکت زنجانی‌ها در انتخابات ۴۵ درصد شد

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با بیان اینکه تاکنون ۴۵ درصد واجدین شرایط رای خود را در شعب اخذ رای انداخته‌اند، گفت: در حال حاضر در برخی از شعب شاهد صف رای دهندگان هستیم.

خدابخش مرادی نافچی جمعه شب در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: امروز همزمان با سراسر کشور موضوع اخذ رای از ساعت ۸ صبح در ۷۵۷ شعبه ثابت و سیار در حال انجام است.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با اشاره به اینکه در چند روز گذشته شاهد برودت هوا بودیم و شاهد بارش برف نیز بودیم، اضافه کرد: برای برگزاری پرشور انتخابات بازگشایی راه‌های روستایی با بسیج عمومی امکانات انجام شد و شعب سیار در مناطق مختلف حضور پیدا کردند.

وی با بیان اینکه هر ۷۵۷ شعبه ما هم اکنون آنلاین است و در حوزه فناوری و پشتیبانی و آموزش عوامل اجرایی در استان مشکلی نداشتیم، بیان کرد: امروز جمعیتی نزدیک به ۱۶ هزار نفر برگزاری انتخابات را در چهار حوزه انتخابیه برای پنج نماینده عهده‌دار هستند.

مرادی نافچی با اشاره به اینکه از ساعت ۸ صبح امروز تاکنون هیچ مورد امنیتی در شعب اخذ رای مشاهده نشده است، تصریح کرد: علاوه بر این تعامل خوبی بین هیأت‌های اجرایی و اعضای شورای تامین و هیأت‌های بازرسی وجود دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۴۵ درصد واجدین شرایط رای خود را در شعب اخذ رای انداخته‌اند، اضافه کرد: در حال حاضر در برخی از شعب شاهد صف رای دهندگان هستیم.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان با اشاره به اینکه همه شعب موظف هستند که رای مردم را تا پایان ساعت اخذ کنند، گفت: قطعا مشارکت و همکاری رسانه‌ها در این امر بسیار موثر بوده است.

وی با تقدیر از همکاری خوب رسانه‌های عمومی در پوشش خبری انتخابات بیان کرد: همین امر موجب انعکاس حماسه بزرگ ملت ایران به اقصی نقاط کشور و حتی خارج از کشور شد.

ریز آرای کاندیداهای حوزه انتخابیه زنجان و طارم اعلام شد

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان با برگزاری انتخابات در روز دوم اسفند‌ماه سال‌جاری، انتخابات مجلس یازدهم برگزار و مصطفی طاهری به عنوان نخستین نماینده مردم زنجان و طارم راهی بهارستان شد.

در حوزه انتخابیه زنجان و طارم انتخاب نماینده دوم به دور بعد کشید و شیخ مهدی باقری و نبی‌الله محمدی برای رقابت باید در دور بعدی انتخابات حضور پیدا کنند.

بنا به اطلاعیه ارسالی از سوی فرمانداری شهرستان زنجان جایگاه هر یک از کاندیداها و تعداد آرای ماخوذه اعلام شده که در تصویر زیر مشاهده می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا