آیت الله حاج سید موسی شبیری زنجانی

زندگینامه
آیت الله حاج سید موسی شبیری زنجانی در سال ۱۳۴۷ هجری قمری در شهر مقدس قم در بیت فقاهت و تقوی و در دامن مادری پارسا چشم به جهان گشودند. ایشان در این بیت وتحت توجهات والد عظیم الشأنشان تربیت شده و پس از گذراندن تحصیلات ابتدائی ، مقدمات و ادبیات را به پایان رساندند.

تحصیلات عالی
ایشان از محضر والد معظمشان، آیت الله محقق داماد و آیت الله بروجردی دانش فقه و اصول را فرا گرفتند.
والد معظم ایشان آیت الله حاج سید احمد زنجانی سال‌ها در مدرسه فیضیه قم اقامه نماز جماعت می نمودند و بسیاری از بزرگان حوزه از جمله امام خمینی ـ ره ـ در نماز ایشان شرکت می کردند. آیت الله حاج سید موسی شبیری زنجانی چندین سال است که به جای والد معظم خود در شهر مقدس قم در مدرسه فیضیه و حرم مطهر حضرت معصومه ـ س ـ اقامه نماز جماعت می نمایند.
 
سوابق تدریس
آیت الله شبیری زنجانی یکی از افاضل و مدرسین نام‌آور حوزه علمیه قم می‌باشند. ایشان در حوزه علمیه قم به فضل و فضیلت مشهور و به متانت و دقت نظر موصوف می‌باشند. ایشان تقریرات و دروس اساتید خود را به رشته تحریر در آورده و مطالعات متنوعی نموده‌اند و اطلاعات عمیق و دقیقی دارند. آیت الله شبیری زنجانی تألیفات عدیده ای در رشته های علوم دینی دارند.
مطالعات رجالی این استاد برجسته زبان‌زد دانشمندان شیعه می‌باشد. شیوه درس خارج فقه ایشان نیز تکیه بر مباحث رجالی، علاوه بر دقت در متن و دلالت روایات است.   
نشانی دفتر ایشان قم، بلوار بهار، کوچه ۶ می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا