انجمن خیریه مهرانه

انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

کلینیک رادیوتراپی مهرانه که مراسم کلنگ زنی آن در مهرماه سال ۹۱ در محل جاده گاوازنگ به دست پروفسور ثبوتی رییس هیات امنای انجمن مهرانه به صورت نمادین به زمین زده شد، در آبان ماه ۱۳۹۳ افتتاح گردید. این محل با هدف کمک به بیماران مبتلا به سرطان و کاهش مشکلات ناشی از رفت و آمد جهت درمان به شهرهای مجاور تاسیس گردید.

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

با توجه به این که فراوانی دستگاه رادیوتراپی در سطح کشور کم و اغلب مراکز در تهران مستقر هستند، همچنین به دلیل این که تکنیک های رادیوتراپی با هدف کاهش عوارض آن و افزایش اثرات بهبودی در حال پیشرفت می باشند، وجود دستگاه های جدید و پیشرفته گام مهمی در درمان بیماران است. بزرگ ترین مزیت وجود این دستگاه در استان حل شدن مشکلات معیشتی ناشی از سفر و اقامت های طولانی مدت بیماران و همراهان آن ها در شهرهای دیگر است.

در طی مراحل ساخت کلینیک شخصیت ها و اساتید برجسته ای همچون رییس مجلس شورای اسلامی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امام جمعه محترم و استاندار و معاونین ایشان، روسای دانشگاه های علوم پزشکی، زنجان و آزاد اسلامی از پروژه بازدید و قول مساعدت و همکاری دادند.

با افزایش سن امید به زندگی در کشور از ۵۴ سال به ۷۲ سال و با توجه به گزارش سازمان بهداشت جهانی که در چند سال آینده سرطان مهم ترین عامل مرگ و میر در جهان خواهد بود، اتخاذ راهکارهای پیشگیرانه بسیار مهم به نظر می رسد.

به لطف و اراده پروردگار و عزم و پشتکار کلیه دست اندرکاران و خیرین نوع دوست، استقرار نهایی دستگاه رادیوتراپی و شروع به کار این مرکز در دی ماه ۱۳۹۳ تحقق یافت و ارائه خدمات این مرکز به بیماران عزیز آغاز گشت.

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

مهرانه تشکلی است غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که با اتکا به فضل خداوند و مشارکت و حمایت مردم نیکوکار بر آن است تا با یاری نیروهای داوطلب مردمی امکان بهبودی بیماران مبتلا به سرطان را بیش از پیش فراهم نموده و از طریق ارتقاء کمّی و کیفی سلامت جسمی و روانی بیماران، روح امید به زندگی را در آنان ایجاد نماید. هم ­اکنون مهرانه کانون پر مهر و پناهگاهی مطمئن برای بیماران مبتلا به سرطان این دیار تلقی می­شود که اعضاء آن برای کاستن آلام بیماران از هیچ کوششی فروگذار نمی­ کنند. فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزش­های والای انسانی، اسلامی، نوع­دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است.

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

سرای نیکان

زنجانی های مهمان نواز که مهرشان زبانزد خاص و عام است و از دیر باز مردم ایران مهمان نوازی های زنجانی ها را تجربه کرده اند و در روزهای سرد زمستانی که درگیر برف و طوفان جاده ای شدند تا روزهای گرم تابستانی که برای خوش گذرانی به این منطقه آمده اند مهر زنجانی ها را لمس کرده اند، دوباره برگ سبزی در کتاب محبت و مهمان نوازی رقم زدند و بنایی از مهر را برای التیام چشم های نگران و قلب های پر آشوب همراهان بیماران مبتلا به سرطان ساختند.

مهرورزان مهرانه در ادامه ی اهداف خیر خواهانه این موسسه ی مردم نهاد برای آرامش خاطر بیماران و به خصوص همراهان آن ها در یک برنامه ریزی مهندسی شده به احداث مهمان سرایی جهت ایجاد بستری مناسب برای آرامش و امنیت بیمارانی که از راه های دور بار سفر بسته اند تا در مهرکده ی مهرانه التیامی برای دردهای خود بیابند پرداختند.

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

انجمن مهرانه

[http://www.aparat.com/v/3pbEo]

چشم انداز مهرانه

 

مهرانه بر آن است که حامی مستمر بیماران مبتلا به سرطان و خانواده آنان در استان زنجان باشد.

 

مهرانه می­ کوشد توجه ویژه خود را به مداوای بیماران از طریق ارتقاء سلامت جسمی و روحی آنان معطوف نماید.

 

مهرانه تلاش می­کند با تکیه بر ارزش­های والای اسلامی و حس نوع­دوستی و فداکاری، امکان بهبودی بیماران را فراهم نموده و روح امید و بهبود کیفیت زندگی را در  آن­ها ایجاد نماید.

 

مهرانه می­ کوشد با حمایت همه جانبه، هیچ بیمار مبتلا به سرطان از پرداخت هزینه­های درمان و خدمات رفاهی ناتوان نباشد.

 

مهرانه قصد آن دارد با ثبت مشخصات وضعیت جسمی و درمانی بیماران، بانک اطلاعاتی غنی جهت استفاده آماری و پژوهشی ایجاد نماید.

 

مهرانه تلاش می­کند جزء بهترین مؤسسات خیریه در زمینه درمان و حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در سطح ایران و شناخته شده در سطح جهان باشد.

 

مهرانه یک مرکز تحقیقات و پژوهش، آموزش و پیشگیری، تشخیص به موقع (در وقت طلائی) و درمان مدرن است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا