روستای سوکهریز خرمدره

در بین روستاهای سرسبز و زیبای اطراف شهر خرمدره روستای سوکهریز قرار دارد. باغات زیبا در کنارمزارع صیفی و سبزی و آب و هوای دل‌ انگیز خاطره خوشی را برای طبیعت جویان و گردشگران در این منطقه به همراه دارد. سوکهریز از بکرترین مناطق و روستاهای هدف گردشگری استان زنجان است. باغهای انگور ودرختان میوه در زمینهای هموار و کوههای بسیار زیبا این روستا را از نظر اقلیمی منحصر بفرد کرده است. چهارفصل بودن این روستا درماه‌ های مختلف سال بسیاری رابه این روستا می ‌کشاند. مردم این روستا همه محصولات را بطور مستقیم کنار جاده به فروش می گذارند. همچنین آب و هوای دل‌انگیز این منطقه موجب شده که اشخاصی که عاشق طبیعت هستند ویلایی بنا کنند که هنگام استراحت و فرار از هیاهوی شهر به این منطقه پناه ببرند. رفتن به این طبیعت بکرحتما خاطره خوشی را به همراه خواهد داشت.

روستای سوکهریز خرمدره

یکی از جاذبه های گردشگری که مسافران را از جاهای مختلف ایران به شهر خرمدره می کشاند جاده توریستی سوکهریز می باشد که با جاذبه های طبیعی هر بیننده ای را به خود جلب می کند. آب و هوای بسیار مطلوب و مطبوع و همچنین وجود مزارع و باغات میوه در اطراف این جاده بر زیبائی آن می افزاید. وجود تفرجگاه ها و سفرخانه های سنتی از دیگر مزایای این جاده توریستی می باشد. این جاده با کوچه باغ ‌های فراوان و همچنین فروش انواع محصولات ارگانیک دامی و کشاورزی در حاشیه جاده میزبان مسافران و گردشگران است. این مسیر سرسبز و زیبا در فصل تابستان کاملا خنک و دلچسب می است و مسافران برای فرار از گرمای تابستان به این مکان تفریحی مسافرت می کنند.

روستای سوکهریز خرمدره

جشنواره ترش و شیرین (محصول انگور)

جشنواره ترش و شیرین به مناسبت فصل برداشت محصول انگور در روستای گردشگری سوکهریز در اواخر مرداد ماه برگزار می شود. نخستین جشنواره ترش و شیرین از ۱۶ تا ۱۸ شهریور ۹۶ با اهداف مختلف از جمله گسترش توریسم روستایی، معرفی بهترین و باکیفیت ترین محصولات روستایی، ایجاد و توسعه کارآفرینی از طریق جذب سرمایه ‌گذار خارج از روستا، افزایش شادی و نشاط روستاییان و ایجاد انگیزه برای جوانان روستایی، حفظ، صرفه‌ جویی و فرهنگ ‌سازی در زمینه منابع طبیعی، در منطقه توریستی داسداران شهرستان خرمدره برگزار شد.

روستای سوکهریز خرمدره

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا