لیست بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن درزنجان

مراحل جراحی لگن

زمانی که شما به یک فوق تخصص لگن مراجعه می کنید وی با تمهیداتی که حاصل سال ها فعالیت و تجربه کاری بوده است، روند جراحی را شروع می کند. قطعاً این اقدامات در موفقیت نتیجه جراحی اثر گذار خواهد بود.
مهم ترین مراحل جراحی لگن:
در ابتدا پزشک شرح حال دقیقی از بیمار می گیرد و علائم بالینی وی را مورد بررسی قرار می دهد. دریافت شرح حال، معاینات فیزیکی و آگاهی دقیق از علائم بالینی به تشخیص درست خواهد انجامید. در نهایت مهم ترین اتفاقی که در پی تشخیص درست خواهد آمد، انتخاب بهترین روش درمان و نتیجه بخشی روش درمانی است.
در دومین مرحله بیمار باید تحت عکسبرداری قرار بگیرد تا از نواحی داخلی لگن و نیز مفاصل عکس های رادیولوژی تهیه شود. این عکس ها به دقت تشخیص می افزایند و کمک بسیار مهمی در روند تشخیص خواهند داشت.
در مواردی که بیماری جدی باشد فرد باید تحت عمل جراحی قرار گیرد.
پیش از آغاز روند جراحی بسیاری از مراقبت ها انجام می شود که مشکلی برای افراد ایجاد نشود.
برای مثال پیش از جراحی مقداری خون تهیه می شود. تهیه خون با این هدف انجام می شود در صورتی که خونریزی بیمار زیاد باشد خون را به وی تزریق کنند.
انجام بیهوشی: در این مرحله متخصص بیهوشی با استفاده از دارو فرد را بیهوش می کند.
سپس پزشک با ایجاد برش هایی در نواحی ران و لگن به بخش های مفاصل دسترسی پیدا می کنند.
در طی این جراحی پزشک مفصل مصنوعی ران را با مفصل تخریب شده در ناحیه ران تعویض می کند. در واقع پروتز مصنوعی جایگزین مفصل اصلی می شود.

لیست بهترین پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن درزنجان

ردیف نام پزشک نشانی مطب تلفن مطب
۱ دکتر مهران ستاره زنجان، چهارراه سعدی، ساختمان پزشکان  ۰۲۴۳۴۲۴۱۲۸۹
۲ دکتر احمدعلی احسانی زنجان، خیابان سعدی، کوچه مستشیری  ۰۲۴۳۳۳۶۷۱۷۲
۳ دکتر سید میرمنصور موذن زنجان، چهار راه سعدی، روبروی بانک مسکن، کوچه دارایی  ۰۲۴۳۳۴۵۹۶۴۹
۴ دکتر بهمن قزلباش زنجان، سعدی وسط، ساختمان صدف ۰۲۴۳۳۲۲۹۵۱۳

مراقبت های بعد از جراحی تعویض مفصل لگن و ران

به دلیل این که جراحی تعویض مفصل لگن از حساسیت بالایی برخوردار است بعد از اتمام روند جراحی باید مراقبت هایی انجام شود تا احتمال بروز عوارض بعد از جراحی به کمترین میزان ممکن برسد. مهم ترین مراقبت هایی که از سوی دکتر متخصص ارتوپد لگن ارائه شده است از این قرار است:

  • مصرف به موقع و منظم داروهایی که از لخته شدن خون در پاها جلوگیری می کنند: این داروها باید طبق دستور پزشک و در موعد مقرر استفاده شود.
  • مراجعه به پزشک برای تعویض پانسمان و برداشتن لوله هایی که در جراحی کار گذاشته شده است: در واقع در جراحی لوله هایی در بدن افراد گذاشته می شود که خون و مایع اضافی بدن را به بیرون منتقل کند. بعد از گذشت چند روز برداشت این لوله ها و تعویض پانسمان همزمان انجام می شود.
  • هنگام خوابیدن باید پاها از هم فاصله داشته باشد. از این رو می توانید از یک بالش در بین پاهای خود استفاده کنید.
  • مصرف داروهای آنتی بیوتیک برای کاهش احتمال عفونت بعد از عمل تعویض مفصل لگن و ران بسیار حائز اهمیت است.

تخصص جراحی مفصل ران و لگن چیست و پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن کیست؟

پزشکان فوق تخصص جراحی مفصل ران و لگن عمل‌های جراحی لگن و مفصل ران شامل تعویض مفصل لگن با سیستم‌های تعویض مفصل به روز دنیا، تعویض مفصل مجدد در افرادی که قبلاً مفصل برایشان کارگذاری شده و در حال حاضر دچار مشکل شل شدگی، عفونت یا خرد شدن استخوان شده‌اند، جراحی شکستگی‌های لگن ناشی از تصادف، افتادن، آسیب‌های ورزشی و یا ناشی از پیری و پوکی استخوان، درمان شکستگی‌های اطراف مفصل ران، جراحی آرتروسکوپیک مفصل ران با ایجاد چند سوراخ در اطراف مفصل، درمان اختلالات مادرزادی مفصل ران اعم از دررفتگی‌های مادرزادی، بیماری‌های ژنتیکی مفصل ران، اوستئوتومی‌های اصلاحی اطراف مفصل ران، درمان سیاه شدن سر استخوان ران ناشی از مصرف کورتون یا داروهای چاق کننده و لاغر کننده، درمان عوارض جراحی‌های قبلی مانند شکستگی‌های لگن و گردن ران ناشی از پروتزهای قبلی و نیز درمان جراحی تومورهای خوش‌خیم و بدخیم لگن و مفصل ران را انجام می‌دهند.
دکتر جراح لگن به کسی اطلاق می گردد که بعد از گذراندن دوره پزشک عمومی، تخصص جراحی استخوان و مفاصل را گذرانیده باشد و سپس فلوشیپ فوق تخصصی  جراحی لگن و مفصل ران ( هیپ) خود را به مدت دو سال از  دانشگاهای معتبر گذرانیده و مدرک فلوشیپ فوق تخصصی داشته باشد و واژه فلوشیپ یا فوق تخصص در سردر مطب دکتر  نصب شده باشد. با توجه به راه اندازی تازه فلوشیپ فوق تخصصی لگن تعداد پزشکان ارتوپد فوق تخصص لگن زیاد نمی باشد و در برخی از مناطق و شهر های ایران هیچ ارتوپد فوق تخصص لگنی وجود ندارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا