لیست مراکز ترک اعتیاد در استان زنجان

امروزه یکی از بزرگترین خطری که سلامت جامعه و خانواده را تهدید می کند و به عنوان یکی از بزرگترین معضلات اجتماعی یاد می شود ، اعتیاد است. حتما شما هم عبارت “بلای خانمان سوز” را همراه واژه اعتیاد به وفور شنیده اید. ترکیب این دو عبارت باهم تا حد زیادی توانسته حق مطلب را در مورد بیماری اعتیاد ادا کند.

در حقیقت اعتیاد به مواد مخدر بخش قابل توجهی از منابع انسانی ، سرمایه های اجتماعی و اقتصادی جامعه را از بین می برد و همچنین علاوه بر ابعاد منفی آشکاری که بر جامعه و خانواده دارد ، دربردارنده ابعاد آسیب زای پنهانی است که به مراتب می تواند بسیار خطرناک تر از ابعاد و صدمات آشکار آن باشد.

افزایش جرائم نشات گرفته از اعتیاد مانند طلاق ، خودکشی ، افسردگی، دزدی ، سرخوردگی اجتماعی ، ایجاد فشار و تنش روانی در خانواده ها ، فروپاشی خانواده ، کوتاهی در تربیت کودک و ضرر و زیان مالی به جامعه تنها بخشی از پیامدهای اعتیاد درجامعه است.

به دلیل وجود انواع مختلف مواد مخدر و پایین آمدن سن مصرف کنندگان ، توجه جدی به این معضل اجتماعی جزو ملزومات جامعه به شمار می آید. اگر چه تشخیص علائم سوء مصرف مواد مخدر به خصوص در روزهای ابتدایی مصرف به سادگی ممکن نیست اما برخی از تغییرات رفتاری و شخصیتی فرد مصرف کننده می تواند بیانگر این موضوع و از نشانه های اولیه اعتیاد باشد.

افرادی که درگیر اعتیاد هستند برای رهایی خود از دام اعتیاد به دنبال مراکزی هستند که بتوانند با بستری نمودن خود و طی کردن مراحل روان شناختی و مشاوره ای ، خود را نجات بخشند. در این مقاله ما مشخصات مراکز مجاز درمان و کاهش آسیب استان زنجان را ارائه نموده ایم که با بررسی آن ها می توانید نزدیک ترین و مناسب ترین مرکز ترک اعتیاد شهر خود را شناسایی نمایید.

آدرس مراکز ترک اعتیاد در استان زنجان

در این بخش ، برای سهولت دسترسی علاقه مندان به مراکز و کلینیک های ترک اعتیاد در استان زنجان ، لیست آن ها را در جدول زیر قرار داده ایم.

نام مرکز شهر  آدرس  تلفن
نوید پویان زنجان زنجان – سبزه میدان – اول خیابان فردوسی – جنب امور مشترکین ۰۲۴-۱۳۲۳۶۳۳۱
اطهر زنجان زنجان – دروازه ارک – ساختمان پزشکان محسن ۰۲۴-۱۳۲۳۷۹۲۷
ناجی زنجان زنجان – اسلام آباد – ۲۰ متری شهید مدنی – چهارراه جاده همایون – ضلع
جنوبی
۰۲۴-۱۵۲۵۹۶۴۴
بهار نوین زنجان زنجان – چهارراه انقلاب – ابتدای سعدی جنوبی – رو به روی بازارچه شیلات – پلاک ۲۲ ۰۹۱۲-۴۴۱۸۳۴۲
مرکز دانشگاه علوم پزشکی زنجان زنجان – خیابان خیام – جنب ساختمان سابق اداره آموزش و پرورش ۰۲۴-۱۳۲۶۱۸۰۴
راه نو ابهر ابهر – جاده ترانزیت – ابتدای بلوار شهید بهشتی – جنب داروخانه مرکزی ۰۹۱۲-۳۴۲۳۰۹۶
آرامش ابهر ابهر – میدان معلم – ساختمان پزشکان معلم ۰۲۴-۲۵۲۷۲۸۳۷
باران خرمدره خرمدره – خیابان شهید بهشتی – طبقه فوقانی داروخانه دکتر محبی ۰۹۱۲-۲۴۲۰۹۹۵
عرفان خرمدره خرمدره – خیابان سید جمال الدین اسدآبادی ۰۲۴-۲۵۵۳۸۰۹۶
خانه روشن خدابنده خدابنده – بلوار امام خمینی – کوچه شهید کرمی زرندی – پلاک ۱۰
ایجرود ایجرود – زرین آباد – خیابان جمهوری -بالاتر از کمیته امداد – زیرزمین بنگاه کریمی ۰۹۱۲-۱۴۱۴۸۲۳

لیست مراکز ترک اعتیاد استان زنجان که در جدول بالا تقدیم حضورتان گردیده است از سامانه رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر استخراج شده است و صرفا جنبه معرفی دارند و سنجش میزان کیفیت خدمات آن ها به عهده شخص می باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا